Sürücü Kursları Rehberi

2020 Yeni Kasa Seat Leon Sportstourer Özellikleri ile Tanıtıldı

2020 senesine girildiğinde tamamen değişik bir tasarımla karşımıza çıkan araçlardan bir tanesi de Seat Leon serisi. Farklı tasarım ve performans seçenekleri ile karşımızda olan ürün geçtiğimiz günlerde tanıtıldı ve ziyaretçilerden son derece olumlu tepkiler aldı. 2020 senesinde çok daha keskin bir görünüş ve geniş alan vaat eden marka, yeni kasa Seat Leon Sportstourer ile bu konularda ne kadar hassas olduğunu gösteriyor.

2020 Yeni Kasa Seat Leon Sportstourer Teknik Özellikleri

Aracın dış tasarımında dikkat çeken ilk kısım aracın arka kısmı. Aracın arka kısmını boydan boya geçen led farlar oldukça spor bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlamış. Cam tavan seçeneği ile sunulan 2020 Seat Leon Sportstourer arka kısmının uzun olması ile içerisinde muhteşem bir alan sunabiliyor. Bu alanın oldukça etkili bir kısmını ön tarafta kullandığı söylenebilir. Aracın kullanıcısı ve ön koltukta oturan yolcu için çok sayıda yeni imkân aracın içerisine eklenmiş. Oldukça büyük bir ekrana sahip olan modelde yolcu ile şoför arasındaki kısım da oldukça geniş.

2020 Yeni Kasa Seat Leon Sportstourer

Seat Leon Sportstourer Hangi Motor Seçenekleri İle Karşımızda?

Leon alırken benzinli motoru tercih edecek kişiler için tam 5 farklı seçenek mevcut. Ekonomik bir sürüş talep eden kişiler için 3 silindirli, 1.0 motorlu 2 adet model sunuluyor. 90 ya da 110 beygir gücüne sahip iki model ekonomiyi düşünen kişiler için oldukça uygun. Motor gücünün 1.5 litre seviyesine çıktığı benzinli seçenekte ise 130 ve 150 beygir gücünden bahsetmek mümkün. Son olarak performansa düşkün olan kişiler için 2.0 motorlu ve 190 beygir gücüne sahip model de satışa sunuluyor.

2020 Yeni Kasa Seat Leon Sportstourer Kokpiti

Aracın dizel modellerinde ise seçenekler çok fazla değil. Dizel motorların etrafa verdiği zararlar konusunda sürekli önemli gelişmeler olurken Leon da yatırımını daha çok benzine yapan firmalar arasında. Dizel motorda kullanıcılara yalnızca 2.0 seviyesinde bir hacme sahip olan motor sunuluyor. 115 beygir gücü ile sunulan modelde yalnızca manuel vites seçeneği var. Ancak Seat Leon Sportstourer almayı ve dizel otomatik olmasını isteyen kişiler için de 150 beygir gücünde 2.0 motorlu bir seçenek bulunmakta.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git