Sürücü Kursları Rehberi

2020 Yeni Kasa Rolls-Royce Ghost Geliyor

10 yıldır yollarda olan Rolls-Royce Ghost, yepyeni kasasıyla geliyor. İkinci nesliyle kullanıcısına sunulacak olan F segmenti bu lüks sedan otomobil, Phatom modelinden izler taşıyacak. Prototip versiyonuyla casus kameralara yakalanan bu araç için ilk dedikoduları aktaralım.

2020 Yeni Kasa Rolls-Royce Ghost

Rolls-Royce Ghost, 2009 yılında yollara çıkmış bir araç. Fakat bu otomobil aslında Silver Seraph modelinin devamı olarak üretildi. Rolls-Royce, BMW grubunda yer aldığı için Ghost modeli F01 kodlu BMW 7 serisi ile ortak parçalara sahip oldu. Bunlarda arasında N74 kodlu 6.6 litrelik V12 motor ve 8 ileri ZF otomatik şanzıman gibi önemli parçalar vardı. Bu kapsamda yeni kasa Rolls-Royce Ghost modeli de BMW’nin güncel teknolojisinden faydalanacaktır. Motor konusunda tahminimce yeni Phantom da kullanılan N74B68 kodlu ünite yeni Ghost için kullanılabilir. Yani 6.75 litre çift turbo benzinli V12 üniteden bahsediyorum. Bu motor 563 beygir 900 nm tork güç sunuyor.

Yeni Kasa Rolls-Royce Ghost

2020 yeni kasa Ghost tasarımı konusunda ise yine referans noktamız yeni Phantom olacaktır. Hem dışta hem içte benzer detaylar öne çıkacaktır. Gizlenebilir büyük multimedya ekranı, premium ses sistemi, üstün deri işçiliği, sınırsız kişiselleştirme seçeneği, üstün güvenlik sistemleri ve konfor elemanları yeni Ghost modelinde yer alacak.

2020 Yeni Kasa Rolls-Royce Ghost Ne Zaman Çıkacak?

Şimdilik 2020 yeni Rolls-Royce Ghost hakkında aktaracaklarım bu kadar. Gelişmeler oldukça paylaşacağım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git