Oto Kokpit

2020 Yeni Kasa Opel Corsa Son Testlerine Girdi

Opel’in B segmenti temsilcisi Corsa 6. nesliyle yollara çıkmaya hazırlanıyor. Kutuplarda son testlerine giren yeni kasa Opel Corsa hem içten yanmalı hemde elektrikli motorlu seçenekleriyle gelecek ve önemli değişimleri de peşinde sürükleyecek. Bu araç hakkında bir takım bilgiler edindim. Gelin onlara bakalım.


2020 Yeni Kasa Opel Corsa

Opel’in PSA grubuna katılmasından sonra yeni Opel modelleri de bu marka bünyesinde yükselmeye başladı. Corsa F‘te PSA grubunun CMP adlı platformunda üretilecek. PSA grubunun yeni 208’de sunduğu dizel, benzinli ve elektrikli motorların da yeni kasa Corsa‘da yer alacak.

2020 Yeni Kasa Opel Corsa Ne Zaman?

2020 Opel Corsa F‘in son testleri kutuplarda gerçekleştiriliyor. Alman marka bunu kendi youtube kanalında yayınladığı video ve resmi sayfasındaki bildiri ile aktardı. Bu araçta sunulacak olan adaptif IntelliLux LED farlar kutupların uzun süren gecelerinde bolca test edildi. Ayrıca soğuğa karşı dayanıklılığı da burada denendi.

2020 Yeni Kasa Opel Corsa Ne Zaman Çıkacak?

Yeni Corsa’nın ABS ve çekiş kontrol sistemleri üzerine iyileştirilmeler yapılacağı beklenirken boş ağırlığının da % 10 oranında azaltıldığı düşünülüyor.

Tabi Opel Corsa F‘nin hafiflemesine rağmen güncel kasadan daha büyük ve uzun gövde ile geleceği ve hem bagaj kısmında hemde iç alanda daha büyük yaşam-yükleme alanı sunulacak.

2020 Yeni Kasa Opel Corsa F

Şimdilik 2020 Opel Corsa hakkında aktaracaklarım bu kadar. Yaz aylarında gün yüzüne çıkması beklenen bu aracın detayları ortaya çıktığı zaman güncelleme yapacağım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }