Sürücü Kursları Rehberi

2020 Yeni Kasa Opel Corsa İlk Görüntüleri Ortaya Çıktı

Opel’in uzun süredir yenilenmeyi bekleyen B segmenti temsilcisi sonunda gün yüzüne çıkıyor. İlk görselleri paylaşılan 2020 Yeni Kasa Opel Corsa, PSA grubunun nimetlerinden sonuna kadar faydalandığını görüyoruz. Yeni Peugeot 208 ile birçok parçayı bünyesinde barındıran bu aracın detaylarına geçelim.


2020 Yeni Kasa Opel Corsa

2020 Yeni Kasa Opel Corsa resmi bilgileri açıklanmamasına rağmen ilk görüntüleri sızdırıldı.

Yeni nesil Corsa’yı sızdırılan görseller üzerinden değerlendirecek olursak tasarım konusunda oldukça başarılı iş çıkarıldığını söyleyebilirim. Ailenin SUV modelleri Crossland X ve Grandland X modelleri yeni Corsa’nın oluşumuna etki etmiş. Ayrıca PSA grubundaki yeni Peugeot 208’in ön ızgara yapısı ve 3008’in çift renk kimliği de yeni kasa Corsa‘ya yansıtılmış.

2020 Yeni Kasa Opel Corsa Ne Zaman Çıkacak?

Yeni Kasa Opel Corsa iç mekanında ise Peugeot kimliği devam ettirilmiş. Kısacası genel anlamda yeni Corsa’nın tasarım anlamında yeni 208’in Opel versiyonu diyebiliriz. Bunu kötü anlamda değerlendirenler olabilir. Fakat bir bakımdan aynı fikri paylaşmıyorum. PSA grubu son yıllarda ciddi atılımlar yaptı ve başarılı araçlar çıkarıyor. Gerek teknolojik özellikleri gerekse kullanılan motorlarıyla en rekabetçi markalar arasında bulunmaları Opel’e olumlu yansıyacağını düşünüyorum.

2020 Yeni Kasa Opel Corsa Kokpiti

Son olarak motor kısmına değineyim. Aslında bu kısımda yeni 208 ile ortak olacak. 1.2 litrelik turbo benzinli ve 1.5 litre turbo dizel motorlar yeni Corsa’da sunulacaktır. Bunlara ek olarak 50 kwh bataryaya sahip 136 ps gücündeki Corsa-e adlı elektrikli versiyonu da göreceğiz. WLTP standartlarında Peugeot 208 için 340 kilometre menzil sunan bu ünite yeni Corsa‘yı da B segmenti elektrikli dünyasına taşıyacaktır.

2020 Yeni Kasa Opel Corsa-e

Şimdilik aktaracağım bilgiler bu kadarla sınırlı kalıyor. Aracın resmi tanıtımı yapıldığı zaman yeni kasa Corsa’yı tekrardan ele alacağım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git