Sürücü Kursları Rehberi

2020 Yeni Kasa Opel Corsa F Özellikleri ve Fiyatı Açıklandı

İlk olarak elektrikli versiyonu ile tanıtılan 6. jenerasyon Corsa şimdi de içten yanmalı motorlarıyla gün yüzüne çıktı. PSA grubunda ve CMP platformunda üretimi gerçekleşen 2020 Yeni Kasa Opel Corsa F‘i gelin yakından tanıyalım.


2020 Yeni Kasa Opel Corsa F Teknik Özellikleri

B segmentinin popüler modellerinden birisi olan Opel Corsa F, PSA grubuna geçtikten sonra Peugeot’nun ortak platformunda üretildi. Bunu iç mekandaki bazı parçalardan anlayabiliyoruz. Aracı daha iyi tanımak için motor bölümüyle devam edelim.

Yeni Corsa‘nın motor seçenekleri 1.2 litrelik 75 ps güç üreten atmosferik benzinli seçenekle başlıyor ve 5 ileri manuel şanzımanla geliyor. Bu ünite NEDC standartlarına göre 4.1 litrelik yakıt tüketimi gerçekleştiriyor. Bu değer önceki nesil 1.2 litre 70 ps’lik versiyona göre daha düşük. Eski nesil 1.2 litrelik motor 5.6 litre yakıt tüketimi gerçekleştiriyordu.

Diğer motor seçenekleriyle devam edelim.

2020 Yeni Kasa Opel Corsa F Ne Zaman Çıkacak?

Benzinli cephede 1.4 litrelik atmosferik üniteyi karşılayan 1.2 litre turbo benzinli motor bulunuyor ve 100 ps 205 nm tork güç üretiyor. 6 ileri manuel ve 8 ileri otomatik şanzımanla alınabilen bu aracın 0-100 km/s hızlanması 10 saniye ve son hızı da 188 km/s olarak açıklandı. Fakat şanzıman seçeneğine göre bu değerler değişiklik gösterebiliyor. Net veriler açıklanınca güncelleme yapacağım.

Bir diğer benzinli seçenekte yine 1.2 litrelik üniteyle sunuluyor. 130 ps 230 nm tork güç üreten en güçlü Corsa sadece 8 ileri otomatik şanzımanla alınabilecek. 0-100 km/s hızlanması 8.7 saniye süren ve maksimum hızı da 208 km/s olarak açıklanan bu motorun verileri de netleşince ek bilgi ekleyeceğim.

2020 Yeni Kasa Opel Corsa F Donanımları

Motorlarda son olarak dizel ünite var. Yeni Opel Corsa’nın en ekonomik seçeneklerinden birisi olarak 1.5 litre turbo dizel motor bulunuyor ve 102 ps 250 nm tork güç üretiyor. Aracın tüketim verileri açıklanınca güncelleme yapacağım.

2020 Yeni Kasa Opel Corsa F Donanımları
Dört farklı donanım seçeneğiyle satın alınabilecek yeni kasa Opel Corsa‘da led farlar, led sis farları, çift bölgeli tam otomatik klima, donanım seviyesine göre 7 inçlik ve navigasyon özelliğine sahip 10 inçlik dokunmatik ekran, ısıtmalı direksiyon simidi, masaj fonksiyonlu ısıtmalı deri koltuklar, önden çarpışma uyarı asistanı, adaptif hız sabitleyici, trafik işaretlerini algılama asistanı, şerit takip asistanı gibi özellikler sunuluyor.

2020 Yeni Kasa Opel Corsa F Fiyatı
Yeni nesil Corsa’nın Türkiye fiyatı açıklanmadı ama 1 Temmuz 2019’dan itibaren Almanya’da siparişe açılacak. Satışı ise 13,990 euro‘dan başlayacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git