Oto Kokpit

2020 Yeni Kasa Mercedes-Benz GLS (MK2) Geliyor

Mercedes’in lüks sınıftaki modeli GLS serisi tepeden tırnağa değişimle geliyor. Yeni kasa Mercedes-Benz GLS için ilk görseller internete düştü bile. Hatta kokpiti bile görüntülendi. İşte detaylar…


2020 Yeni Kasa Mercedes-Benz GLS

Mercedes-Benz GLS‘in SUV sınıfındaki macerası bundan iki yıl önce başladı. Fakat kökeni bu kadar yeni değil. 2006 yılında üretimine başlanan ve 2012 yılında ise ikinci nesli yollara çıkan Mercedes GL serisinin devamı olarak GLS, 2016 yılında üretildi. GLS serisi makyajlı GL gibi lanse edildi. Şimdi ise yeni kasa Mercedes-Benz GLS için kollar sıvandı, çalışmalar başladı ve prototip bile yıllara çıktı. Hatta testler esnasında dış ve iç fotoğrafları çekildi.

Yeni Kasa Mercedes-Benz GLS Ne Zaman Çıkacak?

Audi Q7, BMW X7 gibi rakiplerle mücadele edecek olan MK2 Mercedes GLS güncel yıldız kimliğini dış tasarımında taşıyacak. Kamuflajlı şekilde karşımıza çıkan aracın dış hatlarından bir şeyler anlamak şimdilik pek mümkün değil. Fakat güncel S serisinden izler taşıyacağından hiç şüphem yoktur. Yaşam alanında ise şimdilik bize tek ipucu verilmiş. O da artık A serisinde bile sunulmaya başlanan çift ekranlı kokpit tasarımı oluyor. Bazı otomobil severler ekranlı tasarıma pek ısınamadı. yerleşimi konusunda istenilen beklenti karşılanmıyor gibi. Kimisi de bu yapıyı seviyor ve gerek yeni GLS olsun gerek bundan sonra gelecek Mercedes modellerinde dijital göstergeden devam edilecek gibi görünüyor.

Yeni Kasa Mercedes-Benz GLS Kokpiti

Şimdilik yeni kasa Mercedes-Benz GLS hakkında aktaracaklarım bu kadar. Ne zaman çıkacağı konusunda bilgi yer almıyor. Araçla ilgili gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.