2020 Yeni Kasa Mercedes-Benz CLA Özellikleri İle Tanıtıldı


Günlerdir konuşulan yeni kasa Mercedes CLA serisi sonunda tanıtıldı. İkinci jenerasyonu ile “Merhaba!” diyen araç, önceki versiyona göre kendini geliştirip daha teknolojik donanımlara ve yepyeni kokpite kavuştu. Motor seçenekleri tam anlamıyla gün yüzüne çıkmamış olsa da onun bilgileri yakında paylaşılacaktır. Şimdilik elimizdeki bilgilere bakalım.

2020 Yeni Kasa Mercedes-Benz CLA Özellikleri

Las Vegas’ta tanıtılan 2020 yeni kasa Mercedes-Benz CLA serisinin ön yapısı fazla değişmemiş. Fakat abisi yeni CLS‘ten fazlasıyla esinlenilmiş arka tasarımla geldi. 0.23 cd sürtünme katsayısını koruyan aracın yaşam alanı ise yeni nesil A serisinden farksız değil. Zaten Mercedes’in yeni nesil araçları bu konsept ile üretiliyor.

2020 Yeni Kasa Mercedes-Benz CLA Kokpiti

Yeni nesil CLA için donanım kısmı tam anlamıyla netleşmemiş olsa da ilk bilgilere göre araçta 16 ila 19 inçlik jantlar sunulacak. 18 farklı LED ampulün yer aldığı Multibeam Led farlar, dijital gösterge paneli ve onunla bütünleşik olan multimedya ekranı, yeni nesil MBUX multimedya sistemi, geliştirilmiş kamera ve radar yapısı sayesinde 500 metreye kadar ilerideki aracı görme ve uygulama sağlayan aktif mesafe takip sistemi, 60-200 km/s hızları arasında çalışabilen şerit takip ve uyarı asistanı gibi üstün özellikler, yeni kasa CLA‘da bulunuyor.

2020 Yeni Kasa Mercedes-Benz CLA Fotoğrafları

Yeni kasa Mercedes CLA‘nın tanıtımı Amerika’da yapıldığı için ilk etapta CLA 250 adlı 2.0 litrelik turbo benzinli motor lanse edildi. 225 ps 350 nm tork güç sunan ve 4matic sistemine sahip olan bu üniteden farklı olarak 1.33 litrelik turbo benzinli, 1.5 litrelik turbo dizel, yine 1.5 litrelik turbo benzinli motor seçeneklerinin yeni nesil CLA’da sunulacağını güncel A serisini baz alarak söyleyebilirim.

Şimdilik paylaşacaklarım bu kadar. 2019 Mayıs ayında dizel ve benzinli motorların tamamı detaylanmış olup satışa sunulacak. Gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

1 × 5 =

Sayfa başına git