Oto Kokpit

2020 Yeni Kasa Mercedes-AMG CLA 45 (MK2) Görüntülendi

Mercedes dünyasının yenilikleri bitmek bilmiyor. Marka şimdi de yeni kasa cla 45 için kollarını sıvadı. 5 yıldır yollarda olan ailenin küçük coupe sedan modelinin ikinci nesline kavuşmasıyla performans versiyonu da yollara çıkacak. Belkide Mercedes-AMG CLA 50 olarak lanse edilecek, kim bilir? Biz şimdilik cla 45 olarak bekleyelim ve detayları öyle aktaralım.


2020 Yeni Kasa Mercedes-AMG CLA 45

Mercedes CLA ailesi 2013 yıllarda yollara çıktı ve CLA 45 macerası da aynı yıl başladı. İki litrelik 360 ps güç üreten turbo benzinli motorla gelen ve 2016 yılındaki makyaj operasyonu ile 381 ps güce ulaşan otomobil, performans anlamında süper spor araçlara göz dağı verecek kadar iddialı değerlere sahipti. Şimdi ise çok daha iyisini sunmak için geliyor.

Geçtiğimiz günlerde kameralara yakalanan Yeni Kasa Mercedes-AMG CLA 45, kamuflajdan pek açık vermedi. Tepeden tırnağa yenilenerek gelecek olan aracın prototip yüzüne baktığımızda farlar biraz ip ucu veriyor. Yeni nesil A serisine ön alanda ciddi benzerliği olacağını görebilirsiniz. Arkada ise abisi yeni CLS’ten esinlenen stop grubu dikkat çekiyor. Ayrıca difüzör yapısıyla birlikte değişen egzoz çıkışları da kendini gösteriyor. Tabi yeni jantlarda bizzat göze gelen farklar arasında yer alıyor.

Yeni Kasa Mercedes-AMG CLA 45 Ne Zaman Çıkacak?

2020 Yeni Kasa Mercedes-AMG CLA 45 için merak edilen diğer konulardan birisi de aracın aerodinami değerleri. Sektöre oldukça iddialı şekilde giren CLA serisinin estetik tasarımının altında ciddi mühendislik yatıyordu. İkinci neslinde de bunu devam ettirmesini bekliyoruz. Son olarak ise kaput altındaki motor gücü merak ediliyor. İki litrelik turbo benzinli motor da değişim olmayacak gibi görünüyor. Fakat güç değerinin 400 beygire çıkarılacağı sürekli konuşuluyor. Bekleyip göreceğiz.

Son olarak aracın yollara çıkışı için net tarih yoktur. Fakat 2019 sonu 20220 başı gibi lansmanı yapılabilir. Gelişmeler oldukça aktarmaya devam edeceğim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.