Sürücü Kursları Rehberi

2020 Yeni Kasa Lincoln Aviator Özellikleri ile Tanıtıldı

SUV sınıfın ülkemizde pek bilinmeyen modellerinden Lincoln Aviator, ikinci nesliyle karşımıza çıktı. Tasarımsal olarak tepeden tırnağa değişen ve üç litrelik turbo benzinli motorla beslenen Yeni Kasa Lincoln Aviator hakkında birçok bilgi topladım. Birlikte aracı daha yakından tanıyalım.


2020 Yeni Kasa Lincoln Aviator

Lincoln Aviator, ailenin büyüğü olan Navigator modelinin bir küçüğü olarak 2002 yılından beri yollarda yer alıyor. UN152 kodlu kasası ile Ford U1 platformunda üretilen Aviator, 17 yıldır ilk versiyonuyla ABD pazarında satıştaydı. Şimdi ise tepeden tırnağa yenilenerek karşımıza çıktı.

2020 Yeni Kasa Lincoln Aviator Teknik Özellikleri

2018 yılında gerçekleşen New York otomobil fuarında prototipi tanıtılan aracın şimdi de Los Angeles otomobil fuarında seri üretim versiyonu lanse edildi. Yeni Lincoln Aviator MK2, dışta abisi Navigator’a benziyor. Yaşam alanı ise oldukça sade ve şık şekilde tasarlanıp premium doku öne çıkarılmış.

2020 Yeni Kasa Lincoln Aviator Kokpiti

Kaput altındaki bilgilerle devam edelim. Yazımın başında bu aracın 3.0 litre V6 çift turbo benzinli ünite ile geldiğini belirtmiştim. 400 beygir 542 nm tork güç sunan 2020 Lincoln Aviator modelinde 10 ileri SelectShift otomatik şanzıman kullanılıyor.

Tabi tek güç birimi bununla sınırlandırılmamış. Ayrıca aynı motorla hibrit sisteminde entegre edildiği versiyon da 450 beygir 813 nm tork güç sunuyor. Performans verileri henüz açıklanmadığı için ek bilgi veremiyorum.

Donanımlarla devam edecek olursak bu araçta 30 yöne ayarlanabilir masaj fonksiyonlu sürücü koltuğu, 12.3 inçlik multimedya ekranı, 28 hoparlörlü 3D ses sistemi gibi özelliklere ek olarak aktif park asistanı, çarpışma önleme sistemi, adaptif hız sabitleme sistemi, trafik işaretlerini algılama ve sürücüyü uyarma asistanı gibi donanımlar bulunuyor.

2020 Lincoln Aviator

Genel hatlarıyla yeni Lincoln Aviator hakkında paylaşacaklarım bu kadar. Aracın Türkiye satışı olmadığı için fiyat kısmı da bizi ilgilendirmiyor. Zaten ABD içinde fiyat bilgisi açıklanmadı. Sırada foto galeri var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git