Oto Kokpit

2020 Yeni Kasa Hyundai Tucson (MK4) Geliyor

2020 Yeni Kasa Hyundai Tucson (MK4) Geliyor

Hyundai ailesinin C kompakt SUV sınıfındaki temsilcisi Tucson yeni kasasına kavuşuyor. Dört yıldır yollarda olan bu araç karşımıza 2020 Hyundai Tucson MK4 olarak çıkacak. Prototip haliyle testlerde kameralara yakalanan bu araç, kamuflajlı olduğu için tasarıma dair fazla bir iz vermedi. Fakat yeni Tucson’un iri cüssesinden bir şeyler kaybetmeyeceğini ve far yapısıyla birlikte ızgaranın da büyüyeceğini aşağıdaki görsellere bakarak söyleyebiliriz. İşte detaylar…


2020 Yeni Kasa Hyundai Tucson (MK4)

Hyundai Tucson, 2004 yılında SUV sınıfına giriş yaptı. Santa Fe’nin küçük modeli olarak yollara çıkan bu araç 2009 yılına kadar üretimde kaldı. 2010 yılına geldiğimizde ise Hyundai Tucson Türkiye yollarına İX35 adıyla sunuldu. Daha Avrupai tasarımla karşımıza çıkan ikinci nesil Tucson, 1.6 litrelik atmosferik benzinli motoruyla ülkemizde ciddi ilgi gördü. Fakat 1.6 dizel motoru olmaması onu ilerleyen yıllarda sıkıntıya sokacaktı. Ve beklentiler de gerçekleşti. 2015 yılında üçüncü jenerasyonuna kavuştuğu zaman bu sefer 1.6 turbo benzinli motorla gelmesi ona olan ilgiyi pek artırmadı. Çünkü devir dizel motorlu ve otomatik şanzımanlı SUV’ların devriydi. Hyundai birazcık gecikmeli de olsa 1.6 dizel Tucson ile Türkiye yollarına adım attı. Üstelik 7 ileri çift kavramalı DCT şanzımanla ve 4×4 olarak satışa sunuldu. Beklenen kombini yakalayan Tucson’un satışları devam ederken sıra dördüncü nesline geldi.

2020 Yeni Kasa Hyundai Tucson

Önümüzdeki sene yollara çıkması beklenen 2020 yeni kasa Hyundai Tucson için testlere devam eden Güney Koreli üretici tasarım anlamında bu araçta ciddi değişiklikler yapması bekleniyor. Motor konuna gelecek olursak emisyon güncellemesinin dışında pek bir yeniliğin olacağını sanmıyorum. Yine 1.6 litre atmosferik benzinli GDI ve aynı ünitenin turbo benzinli versiyonu ülkemize gelebilir. Ayrıca 1.6 litrelik CRDI turbo dizel ünitenin de mutlaka geleceğini düşünüyorum. Bunlara ek olarak Hyundai bir adım atıp elektrikliler dünyasında giriş yapabilir. Bunu da 2.0 litre GDI benzinli motora entegre edeceği elektrikli üniteyle gerçekleştirebilir. Açıkçası beklentilere göre 2.0 litre GDI HEV hibrit motorun gelebilir. Tüm bunların yanı sıra yeni 8 ileri otomatik şanzımanın da yeni kasa Tucson’da sunulacağı söyleniyor.

2020 Yeni Kasa Hyundai Tucson Ne Zaman Çıkacak?

Yeni Kasa Hyundai Tucson (MK4) hakkında aktaracağım bilgiler şimdilik bu kadar. Aracın tanıtımı yapıldığı zaman tüm detaylarıyla ele alacağım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.