Sürücü Kursları Rehberi

2020 Yeni Kasa Honda Jazz (MK4) Görüntülendi

TURKOILMARKET | Madeni Yağlar, Motor Yağ ve Hava Filtreleri, Oto Bakım

Honda’nın B segmentindeki temsilcisi Jazz diğer adıyla Fit, yepyeni kasasıyla yollara çıkmaya hazırlanıyor. Prototipi modeliyle daha önce casus kameralara yakalanan 2020 yeni kasa Honda Jazz bir kez daha görüntülendi. Genişleyen farlar ve ledli stopları ile dikkat çeken araç için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.


2020 Yeni Kasa Honda Jazz (MK4)

Honda Jazz, 2001 yılında GD kodlu kasasıyla gün yüzüne çıkmıştı. 7 yıl üretimde kaldıktan sonra yerini GE kodlu ikinci nesle bıraktı. Kullanıcı kitlesini iyice genişlettikten sonra 2013 yılında GK kasa tanıtıldı. Teknolojik anlamında rakipleri ile paralel doğrultu da giden araç güncel B segmenti otomobiller karşısında güncelliğini yitirmeye başladı. Fakat üzülmeyin dördüncü nesil Jazz geliyor.

2020 Yeni Kasa Honda Jazz (MK4) Ne Zaman Çıkacak?

Gece sürüşünde casus kameralara yakalanan kamuflajlı yeni kasa Honda Jazz her ne kadar testlerde yüzünü bizden saklasa da bazı ipuçlarını veriyor. Büyük tampon ve büyük ızgara bunların başında geliyor. Led gündü farlarına sahip farlar, ledli yan sinyaller ve yine led yapıdaki stop grubu kendini gösteriyor.

2020 Yeni Kasa Honda Jazz Ne Zaman Çıkacak?

Honda’nın yeni nesil hibrit sisteminin 2020 Jazz modeline entegre edilmesi bu araç için şuan en çok konuşulan noktalar arasında yer alıyor. 1.5 litrelik dört silindirli benzinli motor ve elektrikli ünitenin birleşimi ile 153 ps 151 beygirlik güç üretmesi bekleniyor. CVT şanzımanla birlikte sunulması beklenen yeni kasa Honda Jazz yollara çıktığı zaman hem çevreci hemde güçlü üniteyle gelecek. Öte yandan B sınıfında sunulan güncel teknolojik özelliklerinde bu otomobilde yer verilmesine kesin gözle bakılıyor. Zaten AB’nin otomobiller de aktif sürüş destek sistemlerini şart koşmasını ve B sınıfında artık çoğu model de üstün özelliklerin bulunması Japon firmanın da bu bağlamda adımlar atmasını zorunlu bırakıyor. Bakalım nasıl bir otomobille karşılaşacağız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git