Oto Kokpit

2020 Yeni Kasa Ford Escape (MK5) Özellikleri ile Tanıtıldı

Beşinci nesil 2020 Ford Escape ABD pazarı için tanıtıldı. Kuga ile ortak platformda üretilen bu araç S, SE, SE Sport, SEL ve Titanium adlı 5 farklı donanım paketi ile gün yüzüne çıkan yeni kasa Escape‘i tanıyalım.


2020 Yeni Ford Escape Özellikleri

Ford Escape, 2001 yılında yollara çıkmıştı. Kompakt SUV sınıfında üretilen bu araç dünyanın farklı ülkeleri için üretildi. İlk nesil Mazda Tribute ve Mercury Mariner adıyla farklı pazarlarda değerlendirildi. Fakat üç aracın temeli de Ford’un CD2 platformuydu. 7 yıllık ilk serüvenden sonra 2008 yılında ikinci kasa üretildi. Aynı platform ve markalarla devam eden süreç 2013 yılında sonlandı ve MK3 Escape ya da diğer adıyla Kuga üretildi. 6 yıllık üretim sonrasında dördüncü nesil Ford Escape tanıtıldı.

2020 Yeni Kasa Ford Escape

2020 yeni kasa Ford Escape olarak lanse edilen bu araç Ford C2 platformunu paylaşacak ve üç farklı motor seçeneğiyle alınabilecek. Bu araç yeni kasa Kuga aynı payda da üretildiği için teknik verilerini ve donanımlarını tekrar yazmayacağım. Aracın teknik bilgilerini ve özelliklerini buradaki linkten ulaşacağınız yeni Kuga yazısından öğrenebilirsiniz. Fakat bu araçta sunulacak başlıca motor seçeneklerini aktarayım:

Baz versiyonda 1.5 litre 3 silindirli turbo benzinli Ecoboost motor bulunacak ve 180 ps 240 nm tork güç sunacak.

Biraz daha güçlü Ford Escape isteyenler için 2.0 litre 4 silindirli turbo benzinli Ecoboost sunulacak. Bu motor da 250 ps 373 nm tork güç sunacak. Her iki motora da 8 ileri otomatik şanzıman eşlik edecek.

2020 Yeni Kasa Ford Escape Kokpiti

Ayrıca 2.5 litrelik Atkinson benzinli motora entegre Hybrid ve Plug-in hybrid adlı iki farklı ünite de ABD pazarında sunulacak. 2020 yeni kasa Ford Escape Sonbahar da ABD’deki showroom’lardaki yerini alacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }