Sürücü Kursları Rehberi

2020 Yeni Kasa Dacia Sandero (MK3) Geliyor

Dacia ailesinin en popüler modellerinden birisi olan ve B hatchback sınıfta popüler araçlar arasına giren Sandero, yeni jenerasyonuna kavuşuyor. Prototip versiyonuyla testleri devam ederken casus kameralara yakalanan yeni kasa Dacia Sandero, kamuflajlı olduğu için tasarımsal anlamda fazla ipucu vermedi. İşte detaylar…

2020 Yeni Kasa Dacia Sandero

Dacia Sandero, 2007 yılında B0 platformunda üretildi. Markanın 5 kapılı hatchback versiyonu olarak lanse edilen bu araç ilk adımını sağlam attığı için güzel satış rakamlarına ulaştı. Arkasında Renault olduğu için teknik konuda müşterisini memnun eden Sandero, 2012 yılında ikinci nesline kavuştu. Bu sefer tasarım anlamında da iyileştirme yaşayan araç hem yakıt tüketimi hem temel istekleri karşılayan donanımları hemde görünümüyle ideal otomobil oldu. Artık yüzü eskiyen Sandero üçüncü nesline kavuşuyor.

2020 Yeni Kasa Dacia Sandero Ne Zaman Çıkacak?

2020 yeni kasa Dacia Sandero için henüz birçok bilgi buz dağının görünmeyen kısmında ama net olmayan bilgiler var. CMF-B platformunda üretilmesi beklenen bu araç yeni nesil Clio‘dan birçok öge alması bekleniyor. Öte yandan abisi Duster ile de ortak üstün donanımları paylaşacağını düşünüyorum. Teknik anlamda ise boyutsal olarak önceki nesle göre daha geniş yaşam alanı sunacağı yönünde beklentilerim var. Kaput altına geldiğimizde ise yeni 1.0 litrelik üç silindirli turbo benzinli 100 ps güç sunan motorun ya da 1.3 litre 4 silindirli turbo benzinli 115 ps güç üreten ünitenin benzinli cephede kullanılması bekleniyor. Dizel olarak ise güncel emisyon verilerine sahip 95 ps’lik 1.5 litre Blue dCi motor yer alabilir.

Yeni Dacia Sandero MK3

Şimdilik 2020 yeni Dacia Sandero hakkında aktaracaklarım bu kadar. Araç hakkında gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git