Oto Kokpit

2020 Yeni Kasa BMW 4 Serisi Gran Coupe (G26) Geliyor

2020 Yeni Kasa BMW 4 Serisi Gran Coupe (G26) Geliyor

BMW’nin D premium sınıftaki temsilcilerinden 4 Serisi yakın zamanda makyaj geçirerek satışa sunulmuştu. Bu değişimden sonra yeni kasa bmw 4 serisi de konuşulmaya başlandı. G26 kasa koduyla çıkması beklenen ikinci nesil 4 serisi için illüstrasyon çizimler ve muhtemel özelliklerde gündeme geliyor. Bu konuda biraz araştırma yaptım ve edindiğim bilgileri paylaştım. Hadi yazının devamına geçelim.

2020 Yeni Kasa BMW 4 Serisi Gran Coupe

4 Serisinin BMW ailesindeki yolculuğu 2013 yılında başlamıştı. F32-33-36 koduyla coupe, cabrio ve liftback olarak üretimine başlanan araç, 3 serisinden farklı araç olarak tasarlandı. Aslında Bavyeralı BMW 3 serisinin coupe ve cabrio modellerini F kodunda 4 serisine aktarıp 3 serisini sadece sedan olarak gitme kararı alması sonrasında bu araç doğdu ve yakın zamanda makyajla mevcut neslin yavaştan sonuna yaklaşıldığının sinyalini verdi. Çünkü sırada yeni kasa 4 serisi var ve bu aracın yollara çıkışı için 2020 ya da 2021 yılı gösteriliyor.

Yeni kasa bmw 4 serisi, tasarımı itibariyle yeni gelecek olan 3 serisinden çok daha farklı olması bekleniyor. Biliyorsunuz ki BMW modelleri arasında birbirine en çok benzeyen modelleri 3 ve 4 serisiydi. BMW bu konuya derin açıklık getirip net çizgi çekecek ve özellikle Yeni Kasa 4 Serisi Gran Coupe‘nin tasarımı 3 serisinden daha farklı olacak. Tabi tek değişim bu olmayacak. Yaşam alanında malzeme kalitesinin çıtası yükseltilecek ve teknolojik donanımlar daha ön plana çıkacak. Özellikle dijital gösterge panelinin çözünürlüğü ve multimedya ekranının konumlandırılması benimde en çok merak ettiğim konular arasında yer alıyor. Tüm bunların yanı sıra aracın ağırlığında mümkün olduğu kadar azaltma sağlanacak ve yeni nesil motor seçenekleriyle daha fazla verim alınacak. Büyük bir ihtimal yeni nesil 3 serisinin netleşmesiyle birlikte 4 serinin de birçok detayı ortaya çıkacaktır. Çünkü BMW bu iki aracı dışta ne kadar farklı yaparsa yapsın ikisi de D segmentinin üyesi olduğu için motor ve iç mekan bağlamında büyük oranda ortak paydaya sahip olacaklar. Şimdilik 2020 BMW 4 Serisi Gran Coupe hakkında aktaracaklarım bu kadar. Gelişmeler oldukça aktarmaya devam edeceğim. Bu arada dipnot olarak fotoğrafların gerçeği yansıtmadığı bilgisini de geçeyim.

2020 Yeni Kasa BMW 4 Serisi Gran Coupe Ne Zaman Çıkacak?

Etiketler:

Yorumlar
  1. Kenan Bayraktar dedi ki:

    Uzun süredir bu araçlar hakkında detaylı bilgi arıyordum ve en iyi şekilde ayrıntılara kadar anlatmanız gerçekten çok başarılı.