Oto Kokpit

2020 Yeni Kasa Audi S3 (MK4) Geliyor

2020 Yeni Kasa Audi S3 (MK4) Geliyor

Audi’nin hızlı kompakt modellerinden birisi olan S3 yeni kasasına kavuşuyor. 2020 yeni Audi S3 tepeden tırnağa değişim yaşayarak yeni nesiyle kullanıcısıyla buluşacak. Dördüncü nesliyle yollara çıkacak olan yeni S3’ün prototip hali ilk kez görüntülendi. İşte detaylar…

2020 Yeni Kasa Audi S3

Audi S3, ilk nesliyle 1999 yılında yollara çıktı. Sapsarı lansman rengiyle dikkatleri üzerine çeken bu yol canavarı 2006 yılında S8 kodlu ikinci nesliyle kullanıcılarının karşısına çıktı. Artık daha da güçlenen S3, tasarımıyla da göz doldurmuştu. 2013 yılında geldiğimizde ise 8V kodlu üçüncü nesil tanıtıldı. 310 PS gücündeki son nesil de günümüze kadar üretimi devam etti. Sıra yeni Audi S3 MK4‘e geldi.

2020 Yeni Kasa Audi S3 Ne Zaman Çıkacak?

Yeni nesil BMW M135i ve Mercedes-AMG A35 ile kıyasıya mücadelesine devam edecek olan yeni kasa Audi S3 güncel versiyona göre daha keskin hatlara sahip tasarımla karşımıza çıkacak. Bu konuda yeni Audi A1’in güncel yüzü bize yol gösterecektir. O yüzden dış tasarıma dair beklentileri şimdilik bu şekilde kenara kaldıralım.

2020 Yeni Kasa Audi S3 Ne Zaman?

Yeni Audi S3‘ün iç kısmı ise yukarıdaki görseldeki gibi olabilir. Büyük bir ihtimal içeri giren multimedya ekranı yerine alt kısıma taşınmış daha büyük ekran kullanılabilir. Motor kısmında ise 300 PS güç üreten güncel iki litre turbo benzinli motorun biraz daha güçlendirileceğini tahmin ediyorum. Ayrıca süspansiyonlar ve frenlerde iyileştirilecektir. Şuan yeni S3’ün çalışmalarına devam ediliyor. Şimdilik yeni nesil Audi S3 hakkında aktaracaklarım bu kadar. Araç tanıtıldığı zaman yeniden ele alacağım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.