2020 Yeni Karma Revero GT Teknik Özellikleri Açıklandı

Elektrikli spor arabalar arasına bir yenisi daha eklendi. 2020 Karma Revero GT, bu sene ki Şangay otomobil fuarında gün yüzüne çıktı. BMW destekli benzinli motoru ve çift elektrikli ünitesi ile 535 beygir güç sunan bu aracı gelin yakından tanıyalım.


2020 Yeni Karma Revero GT Özellikleri

2020 Yeni Karma Revero GT detaylarına geçmeden önce Karma markası hakkında kısa bilgi vermek istiyorum. Karma markası önceleri Fisker otomotiv ile birlikte alınırdı. Fakat Şubat 2014’te Çinli Wanxiang firması iflas eden Fisker firmasını satın aldı. 2015 yılında ise Karma otomotiv şirketi kuruldu. Elektrikli otomobillere hız veren firma bu sene ki Şangay otomobil fuarında Karma Revero GT ile karşımıza çıktı.

2020 Yeni Karma Revero GT


Yeni Karma Revero GT Teknik Özellikleri
Revero GT’nin kalbinde BMW’nin ürettiği üç silindirli turbo benzinli ve buna destek veren elektrikli iki motor bulunuyor.

535 beygir 746 nm tork güç üreten bu hibrit spor otomobil 0’dan 60 mph hıza yani 0-96 km/s hızlanmasını 4.5 saniye gibi kısa sürede tamamlıyor.

2020 Yeni Karma Revero GT Menzili

580 kilometre menzil sunan Karma Revero GT’yi dizginleme görevi ise önde 6 pistonlu ve yine arkada güçlü fren disklerine verilmiş.

Kurumun CEO’su Liang Zhou, yeni Karma Revero GT’den çok umutlu olduğunu ve özellikle Amerika’da çok iyi işler çıkaracağını söyledi. Kaliforniya’daki tesiste üretilen bu elektrikli lüks spor otomobil hakkında aktaracaklarım bu kadar. Aracın fiyatı hakkında henüz bilgi verilmedi. Diğer gelişmeler olursa güncelleme yapacağım.

2020 Yeni Karma Revero GT Kaç Beygir?

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

7 + six =

Sayfa başına git