Oto Kokpit

2020 Yeni Ford Puma Özellikleri ile Tanıtıldı

Kompakt crossover SUV sınıfına bir yeni üye daha eklendi. 2020 Yeni Ford Puma birçok detayıyla gün yüzüne çıktı. Ford’un Avrupa pazarında en küçük SUV modeli olarak satılacak bu araç birçok üstün özelliğe sahip olup küçük boyutlarına karşın geniş yükleme kapasitesiyle kullanıcısının yüzünü güldürecek. İşte detaylar…


2020 Yeni Ford Puma

B segmenti SUV sınıfında yollara çıkan yeni Ford Puma “küçücük fıçıcık içi dolu turşucuk” deyişinin tam karşılığı olarak karşımıza çıktı. Araç hacimsel olarak oldukça yeterli alan sunuyor. 456 litre bagaj alanı bulunan yeni Puma küçük olmasına karşın yükleme hacminde oldukça cömert davranıyor. Bagajın alt kısmında 763 mm genişliğinde, 752 mm uzunluğunda ve 305 mm yüksekliğinde 80 litrelik alan sunması bunun bir farklı kanıtı
oluyor.

2020 Yeni Ford Puma Fotoğrafları

Motor seçenekleri arasında 1.0 litre EcoBoost 125 ps ila 155 ps turbo benzinli üniteler bulunuyor. Ayrıca EcoBoost Hybrid adında melez bir ünite daha bulunuyor. Teknik verileri şimdilik netleşmediği için biraz daha bekleyeceğiz. Bu konuda gelişmeler oldukça güncelleme yapacağım.

2020 Yeni Ford Puma Kokpiti

2020 Yeni Ford Puma Donanımları arasında;
18 ve 19 inçlik jant seçenekleri,
10 farklı kaporta renk seçeneği,
led farlar,
led sis farları,
masajlı sürücü koltuğu,
12.3 inçlik dijital gösterge paneli,
8 inçlik dokunmatik multimedya ekranı,
çift usb girişi,
575 watt premium ses sistemi gibi özellikler yer alıyor.

2020 Yeni Ford Puma Donanımları

Ayrıca 12 ultrasonik sensör, üç radar ve iki kamerayla gelen 2020 Yeni Ford Puma da aktif park asistanı, adaptif hız sabitleyici, şerit takip asistanı, Ford Co-Pilot360 çevresel görüş asistanı, geri görüş kamerası, çapraz trafik uyarı asistanı, otomatik uzun far asistanı, yaya algılama ve çarpışma önleme sistemi gibi üstün özelliklerde sunuluyor.

2020 Yeni Ford Puma Ne Zaman Çıkacak?

Teknolojik anlamda çok iddialı olan yeni Ford Puma hakkında şimdilik aktaracağım bilgiler bu kadarla sınırlı kalıyor. Aracın teknik verileri ve fiyatı açıklandığı zaman ek güncelleme yapacağım.Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.