Sürücü Kursları Rehberi

2020 Yeni Fiat Panda Hibrit Özellikleri ile Tanıtıldı

Fiat, yeni nesil hibrit sistemine geçiş yaptı. Panda ve 500 modelleri ile hafif hibrit araçlarını üreterek elektrikli dünyaya adım atan İtalyan üretici, 2020 yeni Fiat Panda Hibrit modelini tanıttı. Gelin bu aracı yakından tanıyalım.


2020 Yeni Fiat Panda Hibrit

FCA Grubun yeni nesil hibrit teknolojisinde ilk modelleri olan Fiat 500 Hibrit ve Panda Hibrit modelleri, önümüzdeki aydan itibaren Avrupa pazarında satışa sunulacak. Ayrıca Fiat severler için bir müjde vereyim. Bu yıl Torino’da tamamen elektrikli Fiat 500 için start verilecek. Şimdi asıl konumuza dönelim.

2020 Fiat Panda Hibrit

2020 yeni Fiat Panda Hibrit için adlı BSG (Belt-integrated Starter Generator) adlı elektrikli motor, lityum iyon pil ve bunların entegre edildiği benzinli motor sunuluyor. Sistem şu şekilde işliyor. 1.0 litre 3 silindirli 70 ps 92 nm tork gücündeki atmosferik benzinli motora direkt marş sistemi üzerinden bağlı 12 voltluk elektrikli ünite bulunuyor. Bu ünite 12 amperlik lityum bataryaya dolum yapıyor. Bu sayede kalkışlar, stop-start sistemi ve 30 km/s hıza kadar sessiz ve elektrikli sürüş sağlanıyor.

2020 Yeni Fiat Panda Hibrit İçi

Mild Hybrid adlı bu sistem ile yeni Fiat Panda Hibrit düşük yakıt tüketimi, sessiz ve performanslı sürüş sağlarken emisyon anlamında daha düşük karbon salınımı da sunuyor. Motorun dur-çalıştır sisteminde ve hızlanmasında etkili olan bu mini hibrit sistem sayesinde 1.2 litrelik Panda Cross modeline oranla daha etkin ve performanslı sürüş gerçekleştiriliyor. Söz konusu sisteme C514 kodlu 6 ileri manuel şanzıman eşlik edecek. 2020 Fiat Panda Hibrit hakkında temel bilgileri aktardım. Aracın ülkemizde satışına başlandığı zaman ek güncelleme yapacağım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git