Sürücü Kursları Rehberi

2020 Yeni Fiat 500 Hibrit Özellikleri ile Tanıtıldı

TURKOILMARKET | Madeni Yağlar, Motor Yağ ve Hava Filtreleri, Oto Bakım

iat, birçok otomobil markası gibi elektrikli dünyaya yönelmeye başladı. Bu kapsamda yeni Fiat 500 Hibrit modelini tanıttı. 1.0 litrelik atmosferik benzinli motora entegre edilen 12 voltluk BSG (Belt-integrated Starter Generator) elektrikli ünite ile hem daha sessiz hemde daha güvenli sürüş sağlanması hedefleniyor. İşte detaylar…


2020 Yeni Fiat 500 Hibrit Teknik Özellikleri

Elektrikli araç dünyasına küçükten giriş yapan Fiat, FCA grubun yeni hibrit teknolojisine sahip ilk modellerinden birisi olan 2020 yeni Fiat 500 Hibriti tanıttı. Aracın kompakt tasarımını, verimliliğe yatkın kimliğini ve popülerliğini ele alarak hafif hibrit sisteme geçiş yapan İtalyan üretici, iddialı elektrikli sürüşü hedeflemese de ekonomik ve çevreci sürüşe ilk adımı attı.

2020 Fiat 500 Hibrit

Araca daha yakından bakacak olursak; 1.0 litre 70 ps 92 nm tork gücündeki üç silindirli motora 12 voltluk elektrikli motor ve lityum bataryalar entegre edilmiş. Euro 6D emisyon normlarına uygun olarak üretilen benzinli motora entegre edilen elektrikli ünite, 1.2 litre 69 ps’lik motora göre daha verimli ve daha ekonomik sürüş sağlarken emisyonu düşük tutup yüksek performansta sunuyor.

2020 Yeni Fiat 500 Hibrit Kokpiti

2020 Yeni Fiat 500 Hibrit modelinde kullanılan elektrikli motor, araca ekstradan 77 kg ağırlık katmış. BSG yani marş motoruna entegre hibrit sistemle gelen bu araçta 11 amperlik lityum pilde enerjisini depoluyor. Bu enerji ile 30 km/s hızın altında içten yanmalı motor devreden çıkıp araç elektrikli sürüş sağlıyor. Önden çekişli olan yeni Fiat 500 Hibrit, 6 ileri manuel şanzımanla geliyor. Araç hakkında aktaracaklarım bu kadar. Sırada aracın fotoğrafları var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git