Oto Kokpit

2020 Yeni BMW 2 Serisi Gran Coupe (F44) Geliyor

BMW, aileye yeni üyeler katmaya devam ediyor. Yaklaşık iki yıl önce duyurulan Yeni BMW 2 Gran Coupe, yollara çıkmak için sabırsızlıkla bekliyor. Casus kameralara yakalanan araç, prototip 2 serisi gran coupe’nin taa kendisi. BMW’nin bu otomobille yepyeni bir segmente giriş yapacağı aracı, aynı zamanda efsane 2002 modelinin ruhuna da can verecek. İşte detaylar…

Yeni BMW 2 Serisi Gran Coupe

BMW, son yıllarda mevcut modellerini yenilemenin yanı sıra farklı segmentlere giriş yapmaya başladı. Özellikle SUV sınıfında bunu yaptı. Binek otomobillerde ise 4 serisi en belirgin yeniliği oldu. Coupe araçlara ağırlık veren marka, Audi ve Mercedes gibi iki güçlü rakiplerinin kullanıcılara sunduğu alternatifi de değerlendirerek kompakt sedan üretme kararı aldı. Bunu ilk olarak F52 kasa koduyla Sedan araçların en çok satıldığı pazarların başında gelen Çin’de 1 serisi sedan olarak gerçekleştirdi. Fakat Avrupa pazarı içinde böyle bir araca ihtiyaç var. F44 kasa koduyla üretilecek BMW 2 Serisi Gran Coupe, bu ihtiyacı giderecek ve Avrupa pazarında Audi A3 Sedan ve Mercedes CLA gibi iki güçlü rakiple mücadele edecek.

Yeni BMW 2 Serisi Gran Coupe Özellikleri

Fotoğraflardan fazla detay almak mümkün değil. Kamuflajlı olduğu için tasarımsal detaylarını göremiyoruz. Fakat tahminimce F52 kodlu 1 serisi sedan’dan pekte farklı bir araç olmayacak. Görsellerdeki çift egzoz çıkışına da gelelim. Bu araç büyük bir ihtimal BMW 240i gran coupe‘nin kendisi olabilir. Sadece küçük hacimli dizel ve benzinli motorlarla bu aracın geleceğini düşünmemiz beklenemez. S3 Sedan ve CLA 45 modelleriyle de mücadele edecek 2 serisi gran coupe de olacaktır. Şöyle M body kitli, 19 inçlik 5 kollu jantları, xDrive seçenekli güzel bir aracı, sizler gibi bende bekliyorum.

Şimdilik bmw 2 serisi gran coupe hakkında aktaracaklarım bu kadar. Gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }