Sürücü Kursları Rehberi

2020 Yeni Aston Martin DBS Superleggera Concorde Edition Özellikleri ile Tanıtıldı

Aston Martin, “Concorde” olarak bilinen uçaktan ilham alan DBS Superleggera‘ya yeni bir model ekledi. Ama bildiğimiz gibi, Concorde uçak modeli British Airways tarafından üretildi ve Aston Martin gibi oda bir İngiliz. Tabii ki, Concorde uçağını geliştirirken, İngilizler Fransızlarla çalıştı. Aston Martin, her biri Concorde’un ilk uçuşunun 50. yıldönümünü kutlamak için yalnızca sınırlı sayıda üretilecek olan, DBS Superleggera modelini duyurdu.


2020 Yeni Aston Martin DBS Superleggera Concorde Edition

Tavan bölümündeki karbon fiber detayları ile birlikte, Otomobilin kokpit bölümünün uyumlu tasarımı da benzer dokunuşlarla dikkat çekiyor.Panellerde, özellikle koltuklarda kendini hissettiren bu farklılıklar, Alcantara döşemeleri ve sürücünün güneş siperliği üzerine işlenmiş özel logolarla taçlandırılıyor.Motorda standart versiyondan 5,2 litre V12 kullanan Aston Martin, burada herhangi bir iyileştirmeyi tercih etmiyor.

2020 Yeni Aston Martin DBS Superleggera Concorde Edition Fiyatı

Bu özel model arabalar, gövdesinin bazı kısımlarında British Airways’in renkleri bulunuyor. Ön çamurluklarda Concorde uçaklarına atıfta bulunan ince detaylar da var. Concorde düzleminin parçalarına örnek olarak araçta kullanılan eğimli alt kısımlar gibi özellikler mevcut. Otomobilin iç tasarımı aynı zamanda Concorde düzlemine de atıfta bulunur, Concorde ince detayları araca da verilmiştir. Bu detayları sürücünün güneş ışığında, tavan döşemesinde ve direksiyon simidindeki vites değiştirme kollarında görüyoruz. Örneğin, direksiyon simidindeki vites değiştirme kollarında Concorde’nin titanyumunu bir parça olarak kullanılmış.

2020 Yeni Aston Martin DBS Superleggera Concorde Edition Kokpiti

Bu özel 10 adetlik DBS Superleggera ayrıca Aston MartinCEO’su Andy Palmer ve British Airways başkanı AlexCruz tarafından imzalanan paketlerde de geliyor. Motor, DBS Superleggera ile aynı kalır. Başka bir deyişle, 5.2 litrelik V12 motorunda çift turbo vardır. Motor 725 bg gücündedir ve araç 0’dan 100 km / saat hıza 3.4 saniyede çıkabilir. Araç 6.4 saniyede 160 km/s hıza da ulaşabiliyor.

2020 yeni Aston Martin DBS Superleggera Concorde Edition genel bilgileri aktardık. Sırada aracın fotoğrafları var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git