Oto Kokpit

2020 Volkswagen ID Crozz Görüntülendi

2020 Volkswagen ID Crozz Görüntülendi

Volkswagen, elektrikli otomobillere yatırım yapmaya devam ediyor. ID ailesiyle farklı segmentte elektrikli araçlar üretecek olan VW’nin SUV dünyasındaki temsilcisi “ID Crozz” olacak. Tiguan’den biraz daha büyük olarak üretilecek olan bu araç hakkındaki resmi olmayan bilgilere yakından bakalım.


2020 Volkswagen ID Crozz

Elektrikli SUV 2020 Volkswagen ID Crozz MEB platformunda üretileceği söyleniyor. Prototip versiyonu ağır kamuflajlı olarak testlerde görüntülendiği için tasarım hatlarına fazla hakim olmak mümkün değil. Fakat bu aracın ön ve arka yüzü güncel Volkswagen modellerinden farklı olacağını şimdiden söyleyebilirim.

Volkswagen ID Crozz için çift elektrikli motorun kullanılması bekleniyor. Tahminlere göre bu iki elektrikli ünitesiyle 302 beygir güç sunacak olan araç dört tekerden de güç aktaracak ve 483 kilometreye varan menzil sunacak. Şarj konusunda ise 150 kw akışın olduğu hızlı şarj istasyonlarında % 80’lik dolumu 30 dakika içerisinde gerçekleştirebilecek.

2020 Volkswagen ID Crozz Ne Zaman Çıkacak?

Tabi Volkswagen ID Crozz için aktardığım bu bilgiler net olmadığını bir kez daha belirtmem lazım. Aracın şuan testleri devam ediyor. Test süreci bitip tamamen hazır olduğu zaman lansmanı gerçekleştirilecek ve ilk bilgileri size anında aktaracağım. Takipte kalınız…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.