Oto Kokpit

2020 Volkswagen I.D. NEO Testte Görüntülendi

Elektrikli otomobiller markaların hedefinde büyümeye devam ediyor. Volkswagen da yepyeni modeliyle bu sınıfta ağırlığını hissettirme adına 2020 Volkswagen I.D. NEO modelini hazırladı. Daha önce konsept yüzüyle karşımıza çıkan araç şimdi de Güney Afrika’da testlerde kamuflajlı şekilde görüntülendi.


Volkswagen I.D. NEO

Volkswagen I.D konsepti, markanın kompakt elektrikli araba sınıfına en sağlam adımının simgesi olmuştu. MEB platformunda üretilecek olan bu araçta tamamen elektrikli sistem kullanılacak ve sıfır emisyon ile yürüyen araç ortaya çıkarılacak. Hem şehir aracı formunda olup hemde elektrikli otomobil sunma amacıyla tasarlanan Volkswagen I.D. NEO, Güney Afrika’daki testlerinde görüntülendi.

2020 Volkswagen I.D. NEO Ne Zaman Çıkacak?

Prototip yüzüyle kamuflajlı olarak görüntülenen Volkswagen I.D. NEO için henüz net bilgiler yoktur. Fakat beklentilere göre farklı güç birimlerinde olan elektrikli üniteler yer alacak ve batarya paketine göre 321 kilometre ila 547 kilometre arasında menzil seçenekleri sunulacak. Aşağı yukarı Golf boyutlarında olması beklenen aracın 1.6 ton civarında boş ağırlıkta üretileceği ve 0-100 km/ hızlanmasını 8 saniyenin altında tamamlayan gayet seri elektrikli otomobilin kullanıcı ile buluşturulması da beklentiler arasında yer alıyor.

2020 Volkswagen I.D. NEO Ne Zaman?

Görsellere baktığımıza zaman BMW i3 formunda olan Volkswagen I.D. NEO, tamamen elektrikli motorla geleceği için o araçtan da bu konuda ayrışıyor. Alman hükümetinin dizel motorlar için başlattığı katı uygulamalar ve çevreyi karbondioksitle kirletmeyen otomobillerin üretimi hedefine önemli katkı sağlayacak olan Volkswagen I.D. NEO için şimdilik paylaşacaklarım bu kadarla sınırlı kalıyor. Gelişmeler oldukça aktarmaya devam edeceğim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.