Oto Kokpit

2020 Toyota Supra GT4 Tanıtıldı

Yeni nesil Supra ile daha önce tanışmıştık. Japon firma bu efsane aracının şimdi de pist versiyonunu satışa çıkaracak. Porsche, Mercedes gibi firmaların izinden giden Japon üretici, 2020 Toyota Supra GT4 ile safkan yarış aracı arayanların isteklerine cevap verecek. Toyota Gazoo Racing elinden çıkan bu eşsiz aracı 2020 yılından itibaren satışa sunacak. İşte detaylar…


2020 Toyota Supra GT4

Yeni Toyota Supra GT4, Japon firmanın yarış bölümü olan Gazoo Racing tarafından hazırlandı. Daha önce tanıtılan yol versiyonundan çok daha özel hatlara sahip olan Supra GT4 pistlerden fırlayıp kapınızın önünde duracak.

2020 Toyota Supra GT4 Teknik Özellikleri

Japon üretici bu aracını Mart ayında gerçekleşen Cenevre otomobil fuarında konsept olarak bizlere göstermiş ve büyük beğeni almıştı. Haziran’da ise Yeşil Cehennem’de düzenlenen özel yarışa katılmıştı. Şimdi ise müşterilere ulaştırılmak üzere hazırlanıyor.

Yeni Toyota Supra GT4, yol versiyonundan farklı bir araç. Çünkü bu otomobil GT4 yarışları için hazırlanmış tamamen pist odaklı olma niteliği taşıyor.

2020 Toyota Supra GT4 İçi

Zaten fotoğraflara baktığınızda daha geniş gövde yapısı, daha agresif ön ve arka tampon, ön ve arka ekler, karbon fiber dev spoiler dikkat çekiyor. Supra GT4’ün içi ise ayrı bir dünya sunuyor. Gözün alabildiği birçok yerde karbon fiber parçalar yer alıyor. Geri kalan kısım ise yarış direksiyonu, yarış koltukları, dijital ekranlar ve GT4 aracında olması gereken elemanlardan ibaret. Yani Supra GT4’ün koltuğuna oturduğunuz an ayrı heyecan başlıyor.

Şimdilik aktaracaklarım bu kadar. 2020 Toyota Supra GT4 fiyatı, satışa çıkacak tarihi ve diğer bilgileri 2019 sonuna doğru açıklanacak.Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.