Sürücü Kursları Rehberi

2020 Skoda Superb Scout Özellikleri Açıklandı

Yenilenen Skoda Superb ailesinin macerası yüzünü yansıtan Scout versiyonu da tanıtıldı. 2020 Skoda Superb Scout standart versiyondan daha yüksek yapısı ve SUV hatlarına sahip detaylarıyla öne çıkıyor. Gelin bu aracı yakından inceleyelim.


2020 Skoda Superb Scout Teknik Özellikleri

Yeni Skoda Superb Scout güçlü motor seçenekleri, üst seviye donanım seçenekleri ve standart Superb modeline göre bazı farklarla geldi. Bu farklara baktığımızda ön tamponun alt kısmına SUV kimliği kazandıran ek uygulanmış. Gri renk ile ortaya çıkarılan parçaya ek olarak yan aynalar, tavan çıtası ve arka difüzör de aynı renkte uygulanmış. Ayrıca yan etek yapısı da standart Superb modelinden farklı tasarlanmış.

2020 Skoda Superb Scout‘un standart versiyondan 15 mm daha yüksek olmasıyla birlikte yapılan dış uygulamalar daha da anlam kazanmış ve bu araca maceracı ruh kazandırılmış. Yenilenen Superb modelinde bulunan sürüş modlarına ek olarak bu araçta Off-Road modu da sunuluyor. İç kısma geçmeden önce yeni Scout modelinin jantlarına dair bilgi de vereyim. Bu araç standart olarak 18 inçlik Braga jantlarla gelecek ve opsiyon listesinde 19 inçlik Manaslu adlı jantlar da sunulacak.

2020 Skoda Superb Scout Kokpiti

Yaşam alanına geçtiğimizde ise özlediğimiz ahşap trimler 2020 Skoda Superb Scout modelinde sonuna kadar kullanılmış. Orta konsol, kokpit, kapı yanlarında kullanılan bu malzeme araca premium görünüm kazandırırken “Scout” yazılı deri-alcantara kombinli koltuklar altın vuruşu yapmış.

Hazır iç mekana geçmişken bagaj alanından bahsedeyim. Yenilenen Scout 660 litre bagaj alanı sunuyor. Katlanabilen arka koltuklarla bu hacim 1950 litre’ye kadar çıkabiliyor.

2020 Skoda Superb Scout Bagaj Alanı

Son olarak teknik kısma dair birkaç bilgi aktarayım. Yeni Skoda Superb Scout modelinde Euro 6d TEMP standartlarını karşılayan güncellenmiş iki motor bulunuyor. Dizel olarak 2.0 TDI ünite bulunuyor ve 190 ps 400 nm tork güç üretiyor. Benzinli cephede ise 2.0 TSI motor yer alıyor ve 272 ps 350 nm tork güç sunuyor. Her iki motorda 7 ileri DSG şanzımanla alınabilecek.

2020 Skoda Superb Scout

Skoda Superb Scout ile arkasına karavan bağlayıp yolculuklara çıkacaklar için dipnot aktarayım. Bu araç 2200 kilograma kadar çekme kapasitesi sunuyor. Şimdilik yeni Superb Scout hakkında aktaracağım bilgiler bunlarla sınırlı kalıyor. Aracın detaylı teknik verileri ve fiyat listesi açıklandığı zaman güncelleme yapacağım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git