Oto Kokpit

Sürücü Kursları Rehberi

2020 Porsche Taycan Kokpiti Görüntülendi

2020 Porsche Taycan Kokpiti Görüntülendi
Adblue iptali - Arıza tespit cihazı - Ecuemulators

Porsche’nin merakla beklenen elektrikli modelinin bu sefer kokpiti görüntülendi. Porsche Taycan ile farklı bir dünyaya kapılarını açacak olan alman firma, yeni nesil modelinin kokpitiyle de çok konuşulacak.

2020 Porsche Taycan İçi

Porsche Taycan, tamamen elektrikli motorlu olarak üretileceğini daha önce Alman firma belirtmişti. Çift elektrikli üniteye sahip olacak bu araç 600 ps 592 beygir güç sunacak ve 0-100 km/s hızlanmasını 3.5 saniyede tamamlayacak. Menzili ise 500 kilometre olacak.

Tesla Model S’in en ciddi rakiplerinden birisi olarak üretilecek Porsche Taycan‘ın kamuflajlı dış görsellerini defalarca gördük. Şimdi de bu aracın kokpiti görüntülendi.

2020 Porsche Taycan Kokpiti

Casus kameraların yakaladığı görüntülere baktığımızda Porsche Taycan kokpitinin daha önce Mission E Cross Turismo konseptinin büyük oranda yansımış hali olduğunu görebiliyoruz. Güncel Porsche modellerinden birçok alıntının olduğu araçta tamamen dijital gösterge ekranının sunulacağını görüyoruz. Ayrıca Mission E Cross Turismo konseptinde bulunan ve ön yolcu koltuğunun karşısında bulunan dijital ayrı ekranda bu araçta sunulacak. Multimedya ekranından bağımsız bu ekranın ne tür fonksiyonlara sahip olacağı şimdilik netleşmedi ama navigasyon, multimedya elemanlarının görüntülenmesi ve sürüş bilgilerinin yer alması bekleniyor.

Şimdilik Porsche Taycan hakkında aktaracaklarım bu kadar. Gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.