Oto Kokpit

2020 Mini Paddy Hopkirk Edition Özellikleri ile Tanıtıldı

56 sene geçmiş olmasına rağmen, 1964 yılında Monte Carlo Rallisi’nde elde edilen zaferler hala hafızalarda. O zaman 30 yaşında olan Patrick ‘ Paddy’ Hopkirk ile kazanılan yarışın hatırasını onurlandırmak adına ‘37’ baskı numaralı 2020 Mini Paddy Hopkirk Edition gün yüzüne çıkarılıyor.

2020 Mini Paddy Hopkirk Edition Özellikleri

Ünlü başlangıç numarası, güçlü motoru ve gövde renkleri ile MINI Cooper S 3-kapı, MINI Cooper S 5-kapı ve MINI John Cooper Works versiyonları ile uyumlu olacak ‘Hopkirk Edition’ Ekim 2020 itibariyle yollarda yerini alacak.

Ralli galibiyetinin tasarım özelliklerini yansıtan yeni MINI Paddy Hopkirk Edition, 17 inç hafif alaşımlı ya da 18 inç dövme alaşımlı jantlarla görücüye çıkıyor. Tekerlek, log kaput altı bölgelerinde siyah ağırlıklı renkler, klasik kırmızı ile birleşerek yarış atmosferini tekrar yaşatıyor.

2020 Mini Paddy Hopkirk Edition

Pazara özgü konfigürasyonlarla geliştirilmiş yardımcı siyah farlar ve 37 numarasının aracın yan taraflarına uygulanması araçta farklı bir atmosfer oluşturmuş.

MINI kullanıcılarının aşina olduğu ‘Excitement Package ve Comfort Access’ özellikleri aynı şekilde Hopkirk Edition içerisinde de mevcut. Sürüş keyfini optimize edebilmek adına bir sürü farklı opsiyonlar da kullanıcılara sunulmuş durumda.

Motor ve şanzıman özellikleri ise MINI Cooper S özelliklerinin aynısı; 281Nm tork üretebilen turbo şarjlı 2.0 litre 4 silindirli motor, aracı 100 km/s hıza 6.8 saniyede çıkartabiliyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.