Sürücü Kursları Rehberi

2020 Mercedes-AMG A45 Buz Üzerinde Dans Etti!

Mercedes’in haşin hot hatch modeli A45, yepyeni kasası ile yollara çıkmaya hazırlanıyor. Prototip versiyonu ile birkaç kez görüntülenen 2020 Mercedes-AMG A45 şimdi de markanın resmi hesabında videosu yayınlandı. İsveç’te karlar üzerinde drift yapan bu araç oldukça iddialı geliyor.


2020 Mercedes-AMG A45 Drift

Testleri devam eden yeni kasa Mercedes-AMG A45 bu sefer İsveç’te drift yaparken kameralara görüntü verdi. Fakat bu video Mercedes tarafından çekildi. Adım adım sona yaklaşılan ikinci nesil A45 üretiminde heyecanı git gide artıyor. Yine dört tekerden çekişli olarak gelecek bu araç Audi RS3, BMW M2 gibi ciddi rakipleri karşısında neler yapabileceğini çok merak ediyorum. Söylentilere göre 2.0 litrelik turbo benzinli motor iki farklı seçenekle sunulacak. İlki 388 ps 383 beygir güç sunan Mercedes-AMG A45 olacak. Diğeri ise Mercedes-AMG A45 S versiyonu olup 421 ps 416 beygir güç üretecek. Şanzımanı daha duyarlı hale getirilecek olan yeni A45 modelinin süspansiyonları da aktif sönümleme teknolojisine sahip olacak ve aktif şasi kontrol özelliği de bu araçta kullanılacak.

Video da dikkat çeken ve vurgulanan drift sahnesine de antrparantez açalım. Şanzıman üzerinde sunulacak farklı sürüş modlarında drift yapma imkanı da sunulacak. Gücün arka aksa daha fazla aktarılarak tıpkı Yeni E63 modelindeki gibi eğlence odaklı sürüş imkanı planlandığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Sistemin nasıl işleyeceğini aşağıdaki videoyu izleyerek daha iyi görebilirsiniz. Şimdilik 2020 Mercedes-AMG A45 modelinin buz üzerindeki dansını izleyelim. Gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git