Oto Kokpit

2020 Chevrolet Corvette C8’in Ne Zaman Çıkacağı Açıklandı

2020 Chevrolet Corvette C8’in Ne Zaman Çıkacağı Açıklandı

Süper spor otomobil dünyasının merakla beklenen araçlarından Chevrolet Corvette C8‘in ne zaman yollara çıkacağı netleşti. Geçtiğimiz günlerde kamuflajlı şekilde caddelere inen araç, üzerinde yazan “18 Temmuz 2019” tarihle dikkatleri üzerine çekti. Evet, bu Yaz C8 kasa yeni Corvette’e kavuşuyoruz. Araç hakkında şuan en net konu çıkış tarihi ve yaşam alanından çekilen casus fotoğraf. Fakat bazı dedikodularda dönüyor. İşte detaylar…


2020 Chevrolet Corvette C8

Chevrolet firmasının rüyaları süsleyen otomobillerinden birisi olan Corvette, yıllar yılı birçok araba tutkununu peşinden koşturdu. Güncel olarak C7 Corvette ile varlığını sürdüren araç şimdilerde Corvette C8‘in çalışmalarını yapıyor. Amerikalılar bu araçtan büyük beklentileri var. Söylentilere göre 6.2 litre V8 motor kullanılmaya devam edecek ve 500 beygir civarında güç sunacak. Fakat farklı güç birimleri de karşımıza çıkabilir.

Corvette C8 Ne Zaman Çıkacak?

Yine arkadan itişli olarak üretilecek olan 2020 Chevrolet Corvette C8, 8 ileri çift kavramalı otomatik şanzıman ile gelebilir. Bu konuda şuan net değil. Tasarım kısmında ise dış detaylar kamuflajla kapatılmış durumda olduğu için pek bir şeyler söylemek mümkün değil. Fakat genel hatlar oldukça sert ve iddialı duruyor. Şunu diyebilirim ki oldukça iddialı süper spor Amerikan geliyor!

Chevrolet Corvette C8 İçi

2020 Chevrolet Corvette C8‘in dışı için net görseller yoktur. Fakat yaşam alanına dair çekilen casus fotoğraf birçok şeyi ortaya çıkardı. Yukarıdaki fotoğrafa baktığımızda deri koltuklar, iki kollu direksiyon simidi, iki farklı renkte tercih edilen iç mekan , tamamen kullanıcıya dönük kokpit ve dikkat çekiyor. Açıkçası aracın yaşam alanı tepeden tırnağa değişmiş. Artık merakla 18 Temmuz 2019 tarihini bekleyeceğiz. Gelişmeler oldukça sizleri haberdar edeceğim.

2020 Chevrolet Corvette C8 Çıkış Tarihi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.