Oto Kokpit

2020 BMW X2 M Mesh Edition Özellikleri ile Tanıtıldı

2018 yılında piyasada adını duyurduğundan beri modern yaşamı ve sportif görünümü bir araya getiren X2 kendine has bir kullanıcı kitlesi oluşturmayı başarmıştı. X ailesinde oluşturduğu bu yeri şimdi X2 M Mesh Edition olarak yeniledi ve daha aktif ve kalbi genç bir hedef kitlesi belirledi.

2020 BMW X2 M Mesh Edition Özellikleri

Sportif özellikleri özellikle öne çıkarılmış BMW X2 M Mesh Edition’da, iç mekan oldukça özenilerek tasarlanmış. Gösterge ve bilgi ekranındaki modern siyah öncelikli renk bütünlüğü, panaromik tavan, M spor koltuklar, paslanmaz çelik pedallar ve ayak dayama yerleri ve deri direksiyon özellikleri M için tamamlayıcı özellikler kategorisine giriyor.

Dış tasarımda da BMW ye özel böbrek ızgaralar, parlak siyah renklere sahip olmuş. Yeni Mesh Edition imza rengi olan, metalik donuk siyah ve mocha kahverengisi aracın özel yan etek ve kapılarında belirgin hale getirilmiş.

2020 BMW X2 M Mesh Edition Teknik Özellikleri

Özel bir hibrit sistemi ile piyasaya çıkan bu modelde, 95 ps gücünde, 165 nm tork üretebilen son derece verimli elektrik motoru ürettiği gücü arka tekerleklere iletiyor. Ön tekerleklerde ise 1.5 litre benzinli, 125 ps güç üretebilen, 220 nm tork değerine sahip bir motor güç ihtiyaçlarını karşılıyor. Altı ileri steptronic şanzıman ile sürülen bu motorla birlikte toplamda 220 ps ve 385 nm torklu oldukça çevik bir otomobil karşımıza çıkıyor. 0-100 km/s hızlanma süresi ise 6.8 saniye olarak ölçülmüş.

2020 Yeni BMW X2 M Mesh Edition Kokpiti

57 km’ye kadar tamamen elektrikli olarak kullanılabilen bu modelde, en yüksek hız 135 km/sa olarak sınırlandırılmış. Benzinli motor ile kombine harekette ise hız 195 km/sa olarak kaydedilebiliyor.

Yüksek volt değerine sahip pil, ev elektriği ile 3.8 saatte sıfırdan yüzde 80’e kadar şarj edilebilirken, tam şarj 5 saati bulabiliyor. Akü tasarruf modunda çalıştırıldığında fren enerjisini yutarak, şarj geri kazanımını mümkün kılıyor.

Arka koltukların altına yerleştirilmiş pil ünitesi bagaj hacminden yine de feragat etmemiş. 410 litre bagaj kapasitesi, arka koltukların katlanması ile birlikte 1290 litreye kadar çıkarılabiliyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.