Sürücü Kursları Rehberi

2020 BMW 2 Serisi Gran Coupe Testlerde Yanladı

BMW 2 Serisi Gran Coupe modelini 4 yıldır beklemedeyiz. Ara ara testleri devam ederken görüntüler veren araç bu sefer kar üzerinde drift yaparken casus kameralara yakalandı.


2020 BMW 2 Serisi Gran Coupe Ne Zaman Çıkacak?

Markanın Mercedes CLA’ya sahip olarak çıkaracağı yeni BMW 2 Serisi Gran Coupe ile hem dört kapılı araç bekleyen müşterilerine bir alternatif daha olacak hemde CLA’nın neredeyse rakipsiz olduğu sınıfta bu araçla söz sahibi olacak. BMW 2 Serisi Gran Coupe birçok versiyonla gelecek. Gerek 1.5 litrelik üç silindirli küçük hacimli motoru gerekse iki litre turbo benzinli 300+ beygirlik versiyonlarıyla satışa sunulacak.

Yeni 2020 BMW 2 Serisi Gran Coupe

Tabi bu bilgiler şimdilik net olmamakla birlikte tahmini verilerden oluşuyor. Fakat oldukça iddialı ve yepyeni bir BMW modeli daha yollarla buluşacak. Bunu prototip 2 Serisi Gran Coupe’nin testlerde sergilediği performanstan görebiliyoruz. Biraz sonra izleyeceğiniz video da 2020 BMW 2 Serisi Gran Coupe‘nin karlar üzerinde bolca yanladığına şahit olacaksınız. 1 serisi ile 3 serisi arasında referans modeli olarak üretilecek bu aracın arkadan itişli olacağını düşünmeyin. Büyük bir ihtimal yeni nesil 1 serisi ile birlikte önden çekişli olarak gelecek. Fakat videodaki aracın xDrive özelliğine yani akıllı dört çeker sisteme sahip olduğunu düşünüyorum. Elektronik kontrol sistemleri ile yeni xDrive özellikli BMW modelleri çekiş gücünü arkaya daha fazla aktarmayı başardığı için böyle pozları vermesi pekte zor olmaz. Kısacası yeni 2 Serisi Gran Coupe’nin teknik alt yapısına dair net veriler olmadığı için bu konuyu burada şimdilik kapatalım ve aracın resmi lansmanını bekleyelim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git