Oto Kokpit

2020 Audi TT RS 40 Years of Quattro Edition Tanıtıldı

Audi quattro sürücüsünün başarısını etkileyici bir şekilde kutlamak için TT model serisinde 1. Sınıf modelin özel bir versiyonunu piyasaya çıkarıyor. Audi sport’un genel müdürü Julius Seebach; Audi konseptinin gücünü daima dört tekerlekten aktaran TT modeli için, Alman hayranları ile buluşturulacak, özel üretim 40 adet aracı yıldönümü hediyesi olarak üreteceklerini belirtti.

2020 Audi TT RS 40 Years of Quattro Edition

2020 Audi TT RS 40 Years of Quattro; Audi’nin ödüllü motoru 2.5 TFSI 5 silindirli 480 nm tork üretebilen 400 PS gücündeki motoru kullanacak. Sürekli dört tekerlekten çekiş sistemi, gücü ön ve arka akslar arasında, çok plakalı bir kavrama kullanarak oransal şekilde dağıtıyor. Tekerlek seçen tork kontrollü sistem ile, virajlarda iç tekerlekleri hafif frenleyerek dış tekerlekler ile balans özelliği yakalıyor ve virajlarda daha güvenli ve hızlı bir yol tutuş özelliği kazanıyor. Yedi vitesli s-tronic şanzıman kullanan araçta, egzoz kanatları ve motor özellikleri ön plana çıkıyor.

2020 Yeni Audi TT RS 40 Years of Quattro Edition

En yüksek hız limiti saatte 280 km/s olarak sunulan araçta, 0’dan 100 km/s hıza erişim süresi ise 3,7 saniye sürüyor.

Dış boya ve etiket özelliklerinde, alp beyazına boyanmış gövde göze çarparken, etiket ve çıkartmalar için 1987 yılında Pikes Peak yarışında efsanevi zaferle dönmüş modifiyeli Quattro S1’in görünümünden esinlenilmiş.

Kokpit kısmı doğrudan sürücü odaklı olan araçta, 2+2 koltuk seçenekleri ya da arka bankı kapatılabilen iki ayrı model kullanıcılara sunulacak.

Ekim 2020 yılında satışı başlanacak modelin, vergilerle beraber fiyatı 114 bin Euro seviyelerinde olacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.