Oto Kokpit

2019’da Artık Bunun Cezası Olmayacak

2019’da Artık Bunun Cezası Olmayacak

2019 yılına bir kaç gün kala Trafik ile ilgili son düzenlemelerde yayınlanmaya başladı. Karayolları Trafik Kanununda yapılan düzenlemelerde cezalar ve kısıtlamalara dair yenilikler yapıldı. Buna göre 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsünden geçmesi yasak olan ve ceza uygulanan araçlara 2019 yılında idari ceza uygulanmayacak.


2019'da Köprü Cezası Ne Kadar?

Yavuz Sultan Selim Köprüsü trafiğe açıldıktan sonra bir takım araçların 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçişi yasaktı. Mesela 15 Temmuz Şehitler Köprüsünden geçebilen araçlar şunlardı: 1.Sınıf araçlar ( Kamyonet, Panelvan ve Van tipi araçlar hariç), Tüm yolcu servis araçları (Turizm, Personel, Okul vb.), Toplu Taşıma Araçları (IETT ve Halk Otobüsü, Otobüs A.Ş. vb. Taksi dolmuş).

FSM’den geçebilen araçlar ise şunlardı: 1.sınıf araçlar, Tüm yolcu servis araçları (Turizm, Personel, Okul vb.), Toplu Taşıma Araçları (IETT ve Halk Otobüsü, Otobüs A.Ş. vb. Taksi dolmuş), KGM’den izinli kamu kurum ve kuruluşlarının resmi plakalı hizmet araçları.

Yapılan son düzenleme ile her iki köprüden de geçmesi yasak araçlara idari para cezası uygulanmayacak. Kısacası 1. köprüden geçmekte ciddi sıkıntı yaşayan panelvan araçlar arık geçebilecek.

Ayrıca 2019 yılında trafik cezaları da artırılmayacak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }