2019 Yeni Toyota Corolla Touring Sports Özellikleri ile Tanıtıldı

Toyota’nın Türkiye pazarında merakla beklenen modeli yeni kasa Corolla‘nın station wagon versiyonu tanıtıldı. Auris yerini alacak olan yeni Toyota Corolla Touring Sports, tasarım olarak güncel ve keskin Japon hatlarına sahip olup oldukça başarılı duruyor. Araçla ilgili temel bilgiler aktarıldı. Buyurun onlara bakalım.


2019 Yeni Toyota Corolla Touring Sports Özellikleri

Toyota’nın en popüler modeli olan ve dünya çapında en çok satan aracı olma özelliği taşıyan Corolla, hatchback ve station wagon modelindeki yerini bir süreliğine Auris modeline bırakmıştı. Fakat 12. nesil Corolla ile eski geleneğe geri dönüldü. Artık sedan, hb ve sw kasaları Avrupa pazarı için tek isimde üretilecek.

Ek bilgilendirmeden sonra 2019 Toyota Corolla Touring Sports detaylarına dönelim. Daha önce yeni kasa Corolla‘nın özelliklerini anlattığım için tekrara düşmemek adına bu araçla ilgili verileri aktaracağım. Corolla Touring Sports modelinde 1.2 litre turbo benzinli motor 116 ps ve 122 ps güç birimleriyle sunulacak. Ayrıca 1.8 litre ve 2.0 litre hacimli 180 ps güç üreten hibrit motor da bulunacak. Şanzıman olarak ise de büyük bir ihtimal 6 ileri manuel ve 10 ileri sıralı CVT otomatik vites seçenekleri bulunacak.

2019 Yeni Toyota Corolla Touring Sports


Yeni Toyota Corolla Touring Sports modelinin station wagon kimliğine bakacak olursak 2700 mm aks mesafesi sınıfının en iyi arka alan hacmini sunuyor. Bütün koltuklar dik pozisyonda 598 litre bagaj alanı sunarken arka da ise 928 mm’lik diz mesafesi bulunuyor. Fakat tüm koltuklar yatırıldığı zaman ne kadar hacim sunduğu bilgisi henüz açıklanmadı.

2019 Yeni Toyota Corolla Touring Sports Kokpiti

Ülkemizde pek tutulmasa da Avrupa pazarında ilgi gören wagon otomobiller arasında iyi yer edinmek isteyen Corolla Touring Sports, full led farları, üst düzey Head-Up Display özelliği, JBL GreenEdge Premium ses sistemi gibi özelliklere sahip olacak. Ayrıca lüks markası olan Lexus’ta sunduğu Adaptif Değişken Süspansiyon sistemini ilk kez Corolla modelinde de yer verecek.

Şimdilik araçla ilgili aktaracaklarım bunlarla sınırlı kalıyor. Detaylıca teknik verileri ve fiyat bilgisi paylaşıldığı zaman güncelleme yapacağım.

2019 Yeni Toyota Corolla Touring Sports Bagaj Alanı

Etiketler:

2019 Yeni Toyota Corolla Touring Sports Özellikleri ile Tanıtıldı Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Faruk dedi ki:

    Hocam fiyat ve türkiyede satış tarihi belli değil mi hala ??

    1. HCB dedi ki:

      Merakla beklemedeyiz

11 + 8 =

Sayfa başına git