Sürücü Kursları Rehberi

2019 Yeni Range Rover SV Coupe Özellikleri ile Tanıtıldı

TURKOILMARKET | Madeni Yağlar, Motor Yağ ve Hava Filtreleri, Oto Bakım

Cenevre’nin incilerini aktarmaya devam ediyorum. Bu sefer yollarda kolayca göremeyeceğimiz bir araçla karşınızdayım: 2019 Yeni Range Rover SV Coupe.
Sadece 999 adet üretimle sınırlı tutulan Range Rover Coupe, görebileceğimiz en sıra dışı versiyonlarından biri olma özelliğine sahip. Ayrıca donanım olarak da birçok SUV’u kıskandıracak kadar üstün özelliklere sahip. Tabi fiyatı da bununla orantılı olmuş. İşte detaylar…

2019 Yeni Range Rover SV Coupe Özellikleri

Yeni Range Rover SV Coupe, standart Range Rover’dan 8 mm daha kısa olarak üretildi. Fakat iç mekanda çok büyük kayıp yoktur. Ayrıca arazi yetenekleri de yine çok üstün tutulmuş. Mesela 900 mm’ye kadar sudan geçebiliyor. Neyse sizlere donanımdan bahsetmek istiyorum. Bu araçta 144 led ile döşenmiş ve karanlıkta 500 metreye kadar etkin görüş sunan led farlar, 21, 22 ve 23 inçlik jantlı seçenekleri, 100 farklı kaporta rengi, panoramik sunroof, içte aynı anda iki farklı renkte döşeme seçeneği 10 inçlik multimedya ekranı, 12 inçlik dijital gösterge paneli ve 10 inçlik Head-Up ekranı yer alıyor. Ayrıca ön koltuklar elektrikli olarak 20 yollu ayarlanabiliyor ve hem ısıtma hemde havalandırma özelliğine sahip. Arka koltuklar ise elektrikli olarak 10 yollu olarak ayarlanabiliyor. Müzik keyfi ise Meridian imzalı olup 23 hoparlörlü 1700 watt rms güce sahip ses sistemi ile adeta şov yapıyor.

Peki motor da neler var?
Yeni Range Rover SV Coupe modelinin kaputu altında 5.0 litre V8 süper şarj beslemeli benzinli motor var ve 565 ps 700 nm tork güç sunuyor. 8 ileri ZF otomatik şanzımanla gelen aracın 0-100 km/s hızlanması 5.3 saniye sürüyor ve 265 km/s son hıza ulaşıyor. Bu kadar ağır araca göre gayet iyi!

Yeni Range Rover SV Coupe Ne Zaman Çıkacak?

Son olarak fiyat kısmına değineyim. Range Rover SV Coupe fiyatı İngiltere için 240.000 sterlin olarak belirlendi ve satışına da 2018 yılının dördüncü çeyreğinden başlanacak. Türkiye ile küçük kıyaslama yapacak olursak bugünkü kur değeri ile 2 milyonu aşkın fiyata denk geliyor. Bu fiyata değer mi bilemem ama 999 adetlik sınırlı üretimin kısa sürede biteceğini düşünüyorum. Sırada fotoğraf galerisi var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git