2019 Yeni Mini Cooper S Özellikleri ile Tanıtıldı


Otomobil dünyasına yeni bir soluk getiren ve dünya genelinde yoğun ilgi gören Mini, otomobil piyasasının yeni döneminde de adından sıkça söz ettirecek gibi duruyor. Özellikle de 2019 Mini Cooper S ile getirdiği yeni güncellemeler, daha yüksek konfor, daha kaliteli sürüş deneyimi vaat ediyor. Daha önceki yenilemeleri-güncellemeleri ile görüldüğü gibi dış tasarım ve kompakt açısından ciddi niteliklerde değişimlerden uzak duran Mini, 2019 Mini Cooper S modelinin güncellemelerinde de benzeri bir yaklaşım sergilemiş durumda. Ancak aracın kaputunun altında yaşanan değişimler son derece üst seviyede bulunuyor.

2019 Yeni Mini Cooper S

Araç dış mekan görselliği yönünden 5 kapılı Mini Cooper S modelinde ufak değişimler söz konusudur. Özellikle de kamuflaj etkisi daha hafif seviyede tutulmuş durumda bulunurken, ışık sistemlerindeki ‘motif’ değişiklikleri dikkat çeken en bariz değişiklikler arasında yer alıyor. Özellikle arka lambalarındaki İngiltere bayrağından esinlenerek uygulanmış olan aydınlatma imzası JCW GP konseptinden üretime taşınarak, 2019 Mini Cooper S modelinin en önemli değişimlerinden birisi haline gelmiş durumda bulunuyor. 2014 yılında dünya genelinde büyük bir furya yaratan ve o günden sonra da her zaman yenilenen ve güncellenen versiyonları ile piyasa genelinde kendisine yer bulmayı başaran Mini’ nin Yeni Cooper S versiyonu da piyasada yoğun ilgi bekliyor.

2019 Yeni Mini Cooper S Özellikleri

Mini tarafından 2019 Cooper S versiyonunun en net ve en çarpıcı değişimlerinin gerçekleştirilmiş olduğu kaputun altındaki değişimlerinde ise en dikkat çekeni güç aktarım sistemlerinin yakıt verimliliği ve performansı açısından ciddi iyileştirmelerin uygulanmış olmasıdır. Mini, Yeni Cooper S üzerinde yer alan turbo şarjlı 2.0 litre benzinli motorun egzoz manifoldu ve turbo şarj gibi parçasına yönelik ayrı bir yerleştirme uygulamasından ziyade silindir başında beraber yer alıyor. 3 silindir ve 1.5 litre benzinli motor kapasitesine sahip olan 2019 Mini Cooper S modellerinin alüminyum kasaya sahip olan turbo kullanımı gerçekleştirilmiş. Bunun yanı sıra her bir versiyonu açısından güç çıkışında az da olsa bir artış söz konusu oluyor. Söz konusu motor değişimlerinde gerçekleştirilen detaylı revizyonların temel hedefi  daha ağırlıklı olarak eğlenceli sürüş fonksiyonunun ön plana çıkartılması yönünde bulunuyor. Bunun yanı sıra yakıt tüketimi açısından ve CO2 değerleri rakamları üzerinde 5% oranında düşüşün elde edilebilmesine ve gelecek dönemde emisyon standartları ve kurallarında uygulanacak daha sert seviye değerlendirmelerine uyum sağlamayı hedefliyor.

2019 Yeni Mini Cooper S Kokpiti

Genel hatlarıyla Yeni Cooper S hakkında aktaracaklarım bu kadar. Türkiye detayları açıklanmadı için bu konuda bilgi veremiyorum. Sırada aracın fotoğrafları var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

4 × 5 =

Sayfa başına git