Sürücü Kursları Rehberi

2019 Yeni Mini Cooper S Convertible Özellikleri Açıklandı

Mevcut ikonik tasarımı ile uzun süredir araç kullanıcılarının beğenisini toplamayı başaran Mini, yeniden tasarlanan 2019 Mini Cooper S Convertible modeli ile Detroit Auto Show’ da tanıtım gerçekleştirdi. Cooper S Convertible’ nin 2 kapılı Hardtop ve 4 kapılı Cooper ve Cabrio ile tüketicinin karşısına çıktı. Özellikle ağırlıklı şekilde güç artışı ve yeni alternatif arayışı içerisinde olan kişilere yönelik hitap etmiyor. Genel olarak bilgi ve eğlence sisteminin daha da geliştirilmiş, direksiyon yapısında yenileme, döşeme yenilemeleri ve yeni bir logo ile hem görsel yönden hem de eğlence odaklı fonksiyonellik yönünden çok daha gelişmiş bir deneyim sunuyor.

2019 Yeni Mini Cooper S Convertible

Daha önceki versiyonlarına göre dış tasarımının kişiselleştirilebilmesi açısından sağladığı yenilikler kadar ‘Piano Black Exterior’ seçeneği ile arka farların ve radyatör ızgarasının çevre kısımları kromdan ziyade parlak siyah renkler ile kaplandı. Ağırlıklı olarak daha eğlenceli ve daha keyifli bir sürüş deneyiminin elde edilebilmesini amaçlayan yenilikleriyle birlikte yakıt tüketiminde önemli oranda tasarruf sağlıyor. Özellikle CO2 değerleri açısından 5% oranında bir düşüşün elde edilebilmiş olması daha çevreci bir model haline gelmesini sağlarken, son dönemlerde tartışma konusu olan emisyon değerlerinin gelecekte daha sıkı duruma getirildiğinde de uyum sağlayacak düzeyde olma potansiyelini barındırıyor. Mini 2019 Mini Cooper S Convertible temel motor, Mini ‘TwinPower Turbo’ teknolojisi, motor elektroniği, yağ besleme, havalandırma kanalları, soğutma sistemi ve egzoz sistemleri gibi temel parçalar üzerinde önemli güncellemeler gerçekleştirilmiş durumda bulunuyor.

2019 Yeni Mini Cooper S Convertible Özellikleri

Mini 2019 Mini Cooper S Convertible özellikle 3 silindirli ve 1.5 litre benzinli motorları sayesinde gücünü arttırıyor. Bu yenileme mevcut üst sınır torku 160 Nm seviyesinden 190 Nm seviyesine çıkartıyor. Bunun dışında tüm benzinli motorlar 200 ila 350 bar aralığında yükseltilmiş azami basınç ve benzinli enjeksiyon özelliği bulunuyor. Turbo şarj kanalları, yüksek ısı durumuna karşı daha yüksek direnç gösterecek bir malzemeden yapılmış. Dizel motor tiplerindeki ortak raylı doğrudan enjeksiyon, yakıtın yanma odaları içerisinde daha hassas bir şekilde beslenebilmesine yardımcı oluyor. Bunun içinde Mini One D ve Mini Cooper D modellerinin 4 silindiri için 2500 bar seviyesine artış gerçekleştirilmiş. Mevcut modellerindeki 7 ileri, çift kavramalı DCT ünite haline geldi. Şu anki modellerde tork konventörlü sistemin gidişi ile sürüş deneyiminin daha da üst seviyeye ulaşmasını sağlıyor. Cabrio Cooper S hakkında da aktaracaklarım bu kadar. Sırada aracın fotoğrafları var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git