2019 Yeni Mercedes-Benz S65 AMG Final Edition Özellikleri ile Tanıtıldı


Mercedes ailesinin en üst noktasında bulunan araçlarından birisi olan S serisi için çok özel versiyon üretildi. 130 adetlik sınırlı üretimle tanıtılan yeni Mercedes-Benz S65 AMG Final Edition, V12 motoru, lüksün sınırlarını çizen özellikleri ve sportif hatlarıyla öne çıkıyor. Gelin aracı yakından tanıyalım.


2019 Yeni Mercedes-Benz S65 AMG Final Edition Özellikleri

2019 Cenevre otomobil fuarında lanse edilmesi beklenen lüks araçlardan birisi olması beklenen Mercedes-Benz S65 AMG Final Edition, Alman firmanın F segmentinde ne kadar iyi olduğunu temsil ediyor. Bakır rengi dışta ve içte kullanan Mercedes tasarımcıları, standart S65’ten daha farklı araç hazırlamışlar.

2019 Yeni Mercedes-Benz S65 AMG Final Edition

Dıştaki farklılıklara baktığımızda mat bronz renkte 20 inçlik jantlar ilk bakışta dikkatleri üzerine çekiyor. Aynı renk tonu ön tamponun hatlarında, tampon ızgarasında, yan eteklerde ve arka difüzör de kullanılmış. Mercedes-Benz S65 AMG Final Edition modelinin yaşam alanına geçtiğimizde ise yine bakır renk detaylara işlenmiş. Mercedes tasarımcıları bu sefer koltuklar, kol dayama, kapı içleri ve dikiş geçen yer alanda bakır renkli ipliği kullanmış. Tabi bütün işlemler bunlarla sınırlı kalmamış. Direksiyon simidinin alt kısmına “S65 AMG Final Edition” yazısı işlenmiş ve aracın orta konsolunda yer alan “130 adetlik sınırlı üretim” yazısı eklenerek özel araç olduğu vurgulanmış.

2019 Yeni Mercedes-Benz S65 AMG Final Edition Kokpiti

Donanımsal olarak Mercedes S65 AMG Final Edition için konuşmaya başlarsak işin içinden çıkamayız. Yine de 43.5 derecelik açıyla dinlenme pozisyonu sunan 12 yöne elektrikli ayarlanabilir arka koltuklar, MAGIC SKY CONTROL özellikli panoramik sunroof, ısıtmalı koltuklar ve bardak tutucuları gibi özelliklerin yer aldığını dipnot olarak düşeyim.

Motor kısmında ise Mercedes-Benz S65 AMG Final Edition 6.0 litrelik V12 biturbo motor bulunuyor ve 630 beygir 1000 nm tork güç sunuyor. 300 km/s hıza kadar sınırlandırılmış maksimum hızıyla bu lüks olduğu kadar hızlı olduğununda altını çizmek lazım. Aracın fiyatı hakkında bilgi paylaşılmadı. Sırada fotoğrafları var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

8 − 6 =

Sayfa başına git