Sürücü Kursları Rehberi

2019 Yeni Mercedes-AMG GT43 Özellikleri ile Tanıtıldı

Mercedes’in 4 kapılı performans ailesine bir üye daha eklendi: Yeni Mercedes-AMG GT43.

4 kapılı AMG GT ailesinin en uysal versiyonu olarak lanse edilen bu araç, büyük cüssesine rağmen yine iddialı olmayı sürdürüyor. Hadi yazının devamına geçelim.


2019 Yeni Mercedes-AMG GT43 Özellikleri

2019 Yeni Mercedes-AMG GT43 hakkında fazla bilgi aktarılmadı. Çünkü daha önce tanıtılan AMG GT 63 ya da diğer 4 kapılı GT üyelerinden farklı değil. Çok tatlı kırmızı rengiyle tanıtılan AMG GT43, siyah detaylarıyla dikkat çekiyor. Özellikle jantları oldukça farklı duruyor. Aerodinami konusunda teknolojik özelliklerde korunmuş. Mesela ön ızgarada yer alan AIRPANEL sistemi bulunuyor. Bu özellik sayesinde hem motorun soğutulması kolaylaşıyor hemde rüzgar direnci kırılıp araç üzerindeki sürtünme düşürülüyor. Ayrıca üst hızlar için aktif spoyler özelliği de yer alıyor. Bu sistemde araca downforce yaptırarak yere daha iyi basmasını sağlayarak yol dengesine katkı sağlıyor.

Yeni Mercedes-AMG GT43 Donanımları

Gelelim Yeni Mercedes-AMG GT43 Teknik Özelliklerine
Aracın kalbinde 3.0 litre 6 silindirli 367 ps 362 beygir 500 nm tork motor bulunuyor. Fakat teknik kısımda değinmem gereken bir nokta daha var. Marş dinamosundan gücünü alan EQ Boost adlı elektrikli güç ile ekstradan 22 ps 250 nm tork güç sağlanıyor.

Mercedes-AMG GT43 modeli 9 ileri AMG SPEEDSHIFT otomatik şanzıman ile sunuluyor. Performans verilerine baktığımızda ise 0-100 km/s hızlanması 4.9 saniye ve son hızı ise 270 km/s. Bu değerler çok iyi olmasa da üç litrelik turbo benzinli motor için gayet yeterli olduğunu söyleyebiliriz.

Yeni Mercedes-AMG GT43 Kokpiti

Genel hatlarıyla Mercedes-AMG GT43 modelinden bahsettim. Araç, 2018 Paris otomobil fuarında lansmanı yapılacak ve fiyat bilgisi de paylaşılacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git