2019 Yeni Mercedes A Serisi Sedan Pekin’de Karşımıza Çıkabilir

otokokpit instagram

Mercedes ailesine bir üye daha katılmaya hazırlanıyor. Şuan testleri süren ve son ayarlamaları yapılan araç yeni Mercedes A serisi olacak. Audi A3 sedan ve yeni çıkacak olan bmw 2 serisi sedan modellerine ciddi rakip olacak bu araç, premium kompakt sedan araç sevenler için alternatif olacak. İşte detaylar…


2019 Yeni Mercedes A-Serisi Sedan
25 Nisan – 4 Mayıs 2018 tarihleri arasında yapılacak olan 2018 Pekin otomobil fuarında tanıtılması beklenen yeni Mercedes A serisi sedan, Audi A3 sedan için en ciddi rakiplerden birisi olacak. Bu arada neden Pekin, diye merak edenler için dipnot geçeyim. Sedan otomobilin dünya üzerinde en çok rağbet gördüğü alan Asya pazarı oluyor. Mesela ülkemizde göremeyeceğimiz VAG grubu birçok sedan araç, Çin ya da ona yakın ülkelerde satışa sunuluyor. Ülkemizde de sedan otomobiller ilgi görüyor ama Mercedes en geniş pazarın Pekinden geçtiğini iyi bildiği için böyle bir yönelime girdi. A Serisi sedan’ın Amerika ve Asya pazarı için hazırlandığı söylense de Türkiye’deki kullanıcılarını es geçmeyeceğini düşünüyoruz.

Yeni Mercedes A-Serisi Sedan Ne Zaman Çıkacak?

Yeni A Serisi Sedan, yıldızın geçmişte popüler modellerinden birisi olan 190E kasayı da temsili büyük önem arz ediyor. CLA kadar aşırı hatlara sahip olmayan ve C serisi kadar da büyük araç istemeyip Mercedes kalitesini arayanlar için yeni nesil a serisi sedan, kompakt yapısıyla yollarla buluşacak. Tabi aracın özellikleri ve fiyatı konusu için şimdilik bilgi yoktur. Fakat A serisi hatchback modelinden pekte farklı olmayacağını varsayabiliriz. Avrupa pazarında kullanılacak motor seçeneklerini ve donanımlarını şimdiden az çok tahmin edebiliyoruz. Kısaca şuan yeni a serisi sedan hakkında pek bilgi yer almıyor. 12 gün sonra bu aracın Çin’deki fuarda tanıtılmasını bekleyeceğiz. Gelişmeler olursa aktarmaya devam edeceğim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git