Sürücü Kursları Rehberi

2019 Yeni Lexus RC Özellikleri ile Tanıtıldı

2018 Paris otomobil fuarı yaklaştıkça buradaki etkinliği şenlendirecek araçlarda önden kendilerini göstermeye başladı. Lüks spor otomobil sınıfın en güzel araçlarından yeni Lexus RC‘de fuardaki yerini alacak. Dışta ciddi değişim yaşayan ve ledli farları ile öne çıkan aracı buyurun yakından tanıyalım.

2019 Yeni Lexus RC

Lexus RC, 2014 yılında SC modeli yerine üretilen D kompakt lüks spor otomobil olarak lanse edilmişti. RC ve RC F versiyonlarıyla 4 farklı motor seçeneği sunarak dört yıldır yollarda olan otomobil, yepyeni yüze kavuştu. Dışta ciddi değişim yaşayan araç, iç mekanda genel dokuyu bozmamış. Bakalım ne gibi farklılıklar yapılmış?

2019 Yeni Lexus RC Türkiye

Yeni Lexus RC’de Neler Değişmiş?
Ön kısımda gündüz ledleri ile farlar birleşmiş ve yepyeni yapıya kavuşmuş. Ön tampon daha kaslı hale gelmiş ve bununla birlikte ön ızgara da güncellenmiş. Değişimden yan aynalarda nasibini almış ve ledli sinyallerle daha keskin hatlara kavuşmuş. Arka alanda ise yeni tampon, ledli stoplar öne çıkıyor. Yaşam alanında ise kayda değer değişim yaşanmamış.

2019 Yeni Lexus RC Kokpiti

2019 Lexus RC için 10 farklı dış renk seçeneği, 19 inçlik yeni jantlar, 7 farklı iç mekan renk seçeneği ile geliyor. Ayrıca bu spor otomobilde iyileştirilmiş süspansiyonlar, geliştirilmiş aerodinamik yapıda öne çıkıyor. Motor seçenekleri hakkında henüz bilgi yer almıyor. Büyük bir ihtimal 2.0 litre, 2.5 litre, 3.5 litre ve 5.0 litrelik motor seçenekler kullanılmaya devam edecektir. Bu konudaki bilgiler Paris otomobil fuarında netleşecektir. Şimdilik aktaracaklarım bu kadar. Gelişmeler oldukça paylaşacağım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git