Oto Kokpit

Sürücü Kursları Rehberi

2019 Yeni Kia Telluride Kamuflajsız Görüntülendi

Adblue iptali - Arıza tespit cihazı - Ecuemulators

Kia, mevcut modellerinin yanına yepyeni üyeleri katmaya devam ediyor. Özellikle SUV sınıfı için büyük mesai harcıyor. 2016 yılında konsept olarak üretilen yeni Kia Telluride, seri üretim versiyonuyla geliyor. Fotoğrafları kamuflajsız şekilde basına sızdırılan bu araç, ailenin en büyük SUV modeli olma özelliği taşıyor. Ön tasarımda 2018 Cadillac Escalade ile benzerlik taşıyan bu araç hakkında daha fazla konuşalım.


2019 Yeni Kia Telluride

Yeni Kia Telluride, Güney Koreli firmanın sekiz yolcu kapasitesi ile Kia’nın en büyük SUV modeli olarak geliyor. Araçla ilgili şuan en net veriler fotoğraflar olduğu için teknik konuda fazla bilgi paylaşamayacağım. Fakat 2016 yılında konsept Kia Telluride ile bir takım bilgiler açıklanmış. Konsept versiyon 3.5 litre V6 270 beygir + 130 beygirlik elektrikli motorla 400 beygir güç üretecek şekilde tasarlanmıştı. Söz konusu ünite seri üretim modelinde kullanılabilir. Ayrıca 3.3 litrelik V6 motorda kullanılabilir. Hatta yeni Santa Fe’de kullanılan motor seçenekleri de yeni Kia Telluride için sunulabilir. Zaten söz konusu araç, Santa Fe ile ortak platformu kullanılacağı konuşuluyor. Bu yüzden iki araçta ortak noktalar çokça öne çıkabilir.

2019 Yeni Kia Telluride Ne Zaman Çıkacak?

2019 Kia Telluride için şimdilik aktaracaklarım bu kadar. Aracın satış pazarı büyük bir ihtimal benzinle sorunu olmayan ülkelerde yani ABD, Arap ülkeleri ve Asya pazarındaki büyük ülkelerde kullanıcıya sunulacaktır. Türkiye için satışının mümkün olmayacağı düşüncesindeyim. Son olarak yeni Kia Telluride seri üretim versiyonunun kamuflajsız fotoğraflarına detaylıca bakalım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.