2019 Yeni Kasa Volkswagen Jetta Özellikleri ile Tanıtıldı (ABD Versiyonu)

Uzun süredir yeni kasa volkswagen jetta hakkında bilgi vermemi bekliyordunuz. Son zamanlarda internette gezen yeni jetta görsellerinin ABD versiyonuna ait olması ve Avrupa modelinin detaylanmamasından dolayı bu konuda yanlış şeyler söylemek istemedim. Fakat dün 2019 Yeni Kasa Volkswagen Jetta tanıtıldı. Tabi bu araç beklediğim gibi Amerikan versiyonu olarak karşımıza çıktı. Bakalım detaylarda neler var?

Yeni nesil Jetta, önceki versiyonuna göre artık çok daha dinamik yapıyla karşımıza çıktı. Açıkçası arkası hariç ön ve iç tasarımını beğendiğimi söyleyebilirim. Arkası, fazlasıyla yeni Audi A4 modeline benzediği için özgün bulmadım ve marka içerisinde özgün olmayan modelleri de pek sevemiyorum. Neyse diğer detaylardan devam edelim.

Özellikleri
2019 Yeni Kasa Volkswagen Jetta tepeden tırnağa varana kadar değiştirildi. Yepyeni yaşam alanı sunulan araçta deri koltuklar, dijital gösterge paneli, 10 farklı iç ambiyans aydınlatması, Apple CarPlay ve Android Auto destekli yeni multimedya ekranı, 400 watt gücündeki BeatsAudio ses sistemi gibi donanımlara ek olarak ileri çarpışma uyarısı, adaptif hız sabitleyici, şerit takip ve uyarı sistemi, otomatik uzun far asistanı, kör nokta algılama, geri görüş kamerası gibi özelliklerde sunulacak. Yeni Jetta, Amerikan versiyonu S, SE, SEL ve SEL adlı 4 farklı donanımla gelecek ve ilerleyen dönemde R-Line adlı spor versiyonu da sunulacak. Onunla birlikte özel trimler, sportif kitler ve elektronik diferansiyel kilidi de standart olarak sunulacak.


Ne Zaman Çıkacak?
Volkswagen, teknik verilerden de bilgi verdi. Yeni jenerasyon Jetta’nın aks aralığı 2561 mm’den 2684 mm‘ye çıkarılmış. Öte yandan ilk etapta kaputun altında 1.4 TSi 150 ps 250 nm torkluk turbo benzinli motor görev yapacak. Daha sonra çeşitlenecek. Bu motora 6 ileri manuel ve 8 ileri otomatik şanzıman eşlik edecek. Artan uzunluk, bu aracı bekleyenler için daha iyi diz mesafesi anlamına geliyor. Ayrıca bagaj alanının da artmasına direkt etki edecek. İlk etapta Volkswagen bütün verileri paylaşmadığı için bagaj alanı, performans verileri ve yakıt tüketimi hakkında şimdilik bilgi veremiyorum. Fakat netleştikçe onları da aktaracağım.

Amerikan versiyonu Jetta, 2018 yılının ikinci çeyreğinde Amerika bayilerindeki yerini alacak. Avrupa versiyonunun detayları henüz açıklanmadığı için Türkiye’ye ne zaman geleceği konusunda bilgi veremeyeceğim. Fakat gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğim. Sırada görseller var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

3 × beş =

Sayfa başına git