2019 Yeni Kasa Toyota Yaris Sedan Özellikleri ile Karşınızda


Otomobil dünyasında bu aralar 2018 New York otomobil fuarı rüzgarı esiyor. Burada tanıtılan araçların bazılarının bizimle alakası pek yoktur. Bunlardan birisi de 2019 Yeni Kasa Toyota Yaris Sedan. Fakat aracın ön tasarımı ve iç mekanı bizi yakından ilgilendiriyor. Çünkü yeni nesil Yaris karşımızda duruyor. Buyurun Amerika pazarı için üretilen ve tanıtılan Sedan versiyonunu daha yakından tanıyalım.

2019 Yeni Kasa Toyota Yaris Sedan
Yeni nesil toyota yaris sedan‘ın tasarımına pek ısınamadım. Çünkü hem dışta hemde içte Mazda’ya benzer yapısı özgün durmuyor. Fakat genel hatlarıyla hoşunuza gidebilir. Led gündüzlü farları, büyük ızgarası, tablet ekranı ve sade kokpit yapısı da fena durmuyor. Amerikan kullanıcılarına LE ve XLE donanım seçeneği ile sunulacak olan yaris sedan için 7 farklı renk seçeneği, 16 inç jant, hız sabitleyici, 7 inç dokunmatik multimedya ekranı, usb ve aux girişi, 60/40 oranında katlanabilen arka koltuklar, otomatik dijital klima gibi özellikler vadediliyor. Ayrıca bu özelliklerin yanı sıra ABS, EBD, ESC, fren yardım sistemi, düşük hızlarda ön çarpışma önleme özelliği, lastik basınç sensörü gibi güvenlik donanımları da dahil edilmiş.

2019 Yeni Kasa Toyota Yaris Sedan Kokpiti

2019 Yeni Kasa Toyota Yaris Sedan için geniş motor seçeneği sunulmuyor. Sadece 1.5 litrelik atmosferik benzinli motor sunulmuş ve bu ünite 106 beygir 140 nm tork üretiyor. 6 ileri otomatik şanzımanla satışa sunulacak bu ünite Avrupa pazarı için çok uzak seçenek olsa da satışta Amerika pazarı için tam da ideal ünite olma özelliği taşıyor.

Yeni kasa Yaris Sedan, 2018 Sonbaharında satışa sunulacak ve 36 aylık garanti ile alınabilecek. Aktaracaklarım bu kadar. Sırada foto galeri var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

3 × 4 =

Sayfa başına git