2019 Yeni Kasa Toyota RAV4 (MK5) Görüntülendi

otokokpit instagram

Toyota’nın kompakt suv sınıfındaki öncü modellerinden RAV4, beşinci jenerasyonu ile yollara çıkmaya hazırlanıyor. Yeni kasa toyota rav4, ailenin küçük ve yeni üyesi C-HR’ın platformundan faydalanacak. Daha hafif kasa, geliştirilmiş aerodinami ve bununla birlikte yakıt tüketimi performansında olumlu dönüşler almayı hedeflediği aracını, her geçen gün daha da çetin hal alan SUV dünyasına çıkarmak için en güncel teknolojisini sunmaya planlıyor. Daha fazla bilgi için detaylara geçelim.

Yeni Kasa Toyota RAV4 (MK5)

Toyota RAV4, 1994 yılında yollara çıktı. Bu tarih küçük SUV için eski sayılabilir tarih diyebiliriz ve Japon firma SUV dünyasının alt segmenlerine Avrıpa pazarında oynamaya 20 yıldan daha eski zamanda başladı. 2000 yılındaki ikinci jenerasyonla işi daha ileriye götüren firma 2005 yılında aracın gövdesini iyice iri hale getirdi. İlk zamanlardaki o crossover duruşun yerini daha büyükçe araç almaya başladı ve 2013 yılına geldiğimizde artık daha gösterişli RAV4 bizi karşılar oldu. Son nesli tasarım olarak pek beğenmesem de 2016 yılında makyajla daha çağ ötesinde hatlara sahip Japon duruşu ile karşımıza çıkması dikkatimi çekmişti. Fakat mevcut hatları eskidiği için söz sırası artık yeni kasa toyota rav4‘e geldi.

2019 Yeni Kasa Toyota RAV4 Ne Zaman Çıkacak?

MK5 Toyota RAV4, ailenin SUV dünyasındaki küçük üyesi CH-R’dan esinlenerek karşımıza çıkması bekleniyor. Gerçi bunun izini makyajlı dördüncü nesilde zaten vermişti. Fakat yeni nesilde daha karakteristik hatlar bizi bekliyor. Kaput altında hangi motor seçeneklerini açıklamayan Toyota, büyük bir değişim yapmazsa iki litrelik dizel motorla kapıyı açıp 2.5 litrelik hibrit versiyonu ile motor yelpazesini çeşitlendirecek. Şanzımanda ise CVT otomatik vitesi mutlaka bekliyorum. Ama nelerin sunulacağını zaman gösterecek. O yüzden aracın tanıtılması için bekleyeceğiz. Arada gelişmeler olursa bunlardan haberdar olmak için facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git