2019 Yeni Kasa Toyota Corolla Hatchback Özellikleri ile Tanıtıldı

Toyota, kompakt sınıf için yepyeni bir modelini daha 2018 New York otomobil fuarında tanıttı. Yeni kasa corolla hatchback ile karşımıza çıkan Japon üretici, Amerika pazarında satışa sunacağı bu aracı aslında yakın zamanda Avrupa kullanıcısı için tanıtılan yeni nesil Auris’in neredeyse birebir aynısı diyebiliriz. Sadece aydınlatma gruplarında küçük farklar var. Hadi yeni nesil corolla hatchback modelini yakından tanıyalım.

Yeni Kasa Toyota Corolla Hatchback

Toyota Corolla, Japon markanın global pazarda adını en çok duyurduğu model olma özelliğine sahip ve gelmiş geçmiş en çok satışı yapılan otomobil unvanını da elinde bulunduruyor. Bu aracın adını ilk kez 1966 yılında duyurdu. Fakat ülkemizde 5. nesli ile tek tük görünse de E90 kodlu ve 6. jenerasyonu ile 1987’den itibaren görünmeye başladı ve o “efsane kasa” olan E100 kodlu MK7 Corolla ile 1991 yılında karşımıza çıktı. Sonrasında ise üretimi günümüze kadar devam etti. Son olarak da 11. neslinin makyajlı versiyonunu gördük. Fakat o hatchback corolla modelini uzun süredir görmüyorduk. Çünkü 2006 yılında Avrupa pazarı için Auris üretildi ve Toyota’nın C sınıfı kompakt hatchback sınıftaki temsilcisi bu araç oldu. Tabi aynı otomobil Amerika pazarında Corolla Hatchback olarak satışa devam etti ve hala da satışı devam ediyor.

2019 Yeni Kasa Toyota Corolla Sedan Türkiye Fiyatı Açıklandı

2019 Yeni Kasa Toyota Corolla Hatchback

Makyajlı Corolla hali hazırda satışta ve geçtiğimiz günlerde yeni kasa auris‘te tanıtılınca sıra 12. nesil Sedan Corolla’ya geldi derken hatchback versiyonu tanıtıldı. Bu otomobil yakın zamanda tanıtılan Auris’ten çok küçük farklarla üretilip Amerika pazarı için hazırlanmış bir araç. Yani bildiğimizden pek farklı değil. O yüzden bazı detayları bizleri ilgilendirmiyor. Fakat yeni kasa auris modelinin iç mekanına dair fotoğraf yoktu ve açıkçası çok merak etmiştim. Ayrıca donanımlara da genişçe yer verildi. Lafı çok uzattım. Fakat akıllardaki karışıklıkları önlemek için açıklama yapmak lazımdı. Bu konuyu hallettiysek 2019 Yeni Kasa Toyota Corolla Hatchback detaylarına geçelim.

2019 Yeni Kasa Toyota Corolla Hatchback Kokpiti

Yeni nesil corolla hatchback, Amerika pazarı için SE ve XSE adlı iki farklı donanımla satışa sunulacak. Özelliklere baktığımızda 16 ila 18 inç arası jant seçenekleri, Bi-Beam LED farlar, led sis farları, adaptif aydınlatma sistemi, Apple CarPlay ve Android Auto destekli 8 inçlik dokunmatik multimedya ekranı, 7 inçlik TFT dijital gösterge paneli, 8 hoparlörlü 800 watt rms güce sahip JBL ses sistemi, 5.5 inçlik telefona kadar destek sağlayan kablosuz şarj istasyonu gibi donanımlara ek olarak güvenlik kısmında elektrikli park freni, 7 hava yastığı, şerit takip ve uyarı özelliği, yaya algılama özelliği, ön çarpışma sistemi, kör nokta uyarı asistanı, otomatik uzun far asistanı, adaptif hız sabitleyici gibi üstün özellikler de yer alıyor.

2019 Yeni Kasa Toyota Corolla Hatchback Otomatik

2019 yeni kasa corolla hatchback motor seçeneklerinde ise 1.8 litre ve 2.0 litrelik atmosferik benzinli üniteler yer alıyor. Bu üniteler 6 ileri manuel ve 10 ileri sıralı CVT şanzıman seçenekleriyle alınabilecek. Şimdilik bütün paylaşılan bilgiler bu kadar. İlerleyen zaman diliminde corolla hatchback ve özellikle de Auris hakkında bilgiler paylaşıldıkça aktarmaya devam edeceğim. Sırada fotoğraf galerisi var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

16 − on üç =

Sayfa başına git