Sürücü Kursları Rehberi

2019 Yeni Kasa Toyota Auris (MK3) Özellikleri ile Tanıtıldı

Toyota’nın Avrupa pazarındaki c segmenti hatchback temsilcisi Auris, 2018 Cenevre otomobil fuarı öncesi tanıtıldı. 2019 Yeni Kasa Toyota Auris, üçüncü nesli temsil ediyor ve üç model arasında en vahşi görünüme sahip. TNGA (Toyota New Global Architecture) platformunda üretilen yeni nesil auris’i ilk açıklanan özellikleri ile buyurun yakından tanıyalım.

2019 Yeni Kasa Toyota Auris Özellikleri

Toyota Auris, ilk olarak 2006 yılında karşımıza çıktı. Corolla’nın hatchback yüzünü devralan bu araç, 2012 yılında ikinci kasasıyla yoluna devam etti. Bir Golf, Astra ya da Leon kadar yer edemese de Toyota’nın kemikleşmiş alıcı kadrosunun daima tercihi oldu. Sonuçta marka sorunsuzluk gibi bir imajı var. İşte yeni kasa auris modeli de bu sorunsuzluğu arkasına alarak karşımıza çıktı. Bakalım ne gibi yeniliklerle satışa sunulacak?

Tasarım olarak çok dinamik yapıya sahip olan yeni nesil auris’te full led far yapısı sunuluyor. Boyut olarak baktığımızda uzunluğunda 47 mm artış yaşanırken yüksekliği 25 mm düşürülmüş. Bunlara ek olarak aracın genişliği de 30 mm artırılmış. Tüm bunların paralelinde içi daha geniş ve sürüş olarak daha güvenilir Auris hazırlandığı, Toyota tarafından belirtiliyor.

2019 Yeni Kasa Toyota Auris Ne Zaman Çıkacak?

Motor seçenekleri arasında 1.2 litre turbo benzinli 122 ps, 1.8 litre 180 ps hibrit ve 2.0 litre hibrit ünitelerin olacağı belirtildi. Fakat net bilgi henüz paylaşılmadı.

Yeni Kasa Toyota Auris‘in donanımları konusunda da henüz bilgi paylaşılmadı. Fakat bu şık jantlar, çift renk olayını ele alacak olursak mevcut Auris’i unutturacak kadar özel aracın geleceğini söyleyebilirim. Zaten birkaç güne birçok detayları elimde olur. O zaman daha fazla bilgi aktarmış olurum. Şimdilik fotoğraflarına bakalım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git