Sürücü Kursları Rehberi

2019 Yeni Kasa Seat Leon (MK4) İddialı Geliyor

Kompakt hatchback sınıfın en iddialı araçlarından birisi olan Leon, 4. jenerasyonu ile yollara çıkmaya hazırlanıyor. 2019 yeni kasa seat leon, marka tarihindeki önemli değişimleri arkasına alarak yepyeni teknolojik donanımlara sahip olması bekleniyor. İşte detaylar…


Yeni Kasa Seat Leon MK4

MK4 Leon üzerine konuşacağız. Fakat öncesinde Seat Leon‘un tarihçesine bakalım. Seat’ın C kompakt sınıfa sunduğu en güzel aracı olan Leon, 1M kodu ile 1998 yılında üretime girdi. Aslında Leon furyasının patlamasını da bu araç sağladı. Tasarımı ile kendine çeken ve motor seçenekleriyle Volkswagen Grubun nimetlerinden faydalanarak önce çıkan bu araç 2005 yılında yerini 1P kodlu ikinci jenerasyona bıraktı. LEon modelilnin kaderini önemli ölçüde etkileyen kasa bu oldu. Gençlerin ilgisini çekti ve sportif tasarım yapısı çok beğenildi. 1.4 litrelik TSi motoruyla daha bir sevimli oldu. İki litrelik Cupra versiyonu çok canlar yaktı. Takvimler 2012 yılını gösterdiği zaman 5F kodlu en şık Leon karşımıza çıktı. Ledli farları, keskin hatları ve diğer öne çıkan detaylarıyla gelmiş geçmiş en can alıcı Seat modellerinden biri olarak üretildi. Son olarak makyajlı kasası da kullanıcıya sunulmuş olsa da geçmiş modellerin ortalama 7 yıllık üretim bandı ömrü, 3. kasa LEon içinde doluyor. 2019 yılında büyük bir ihtimal Seat Leon MK4 kendini göstermiş olacak. Artık yavaştan yeni versiyonu konuşma zamanı geldi.

2019 Yeni Kasa Seat Leon

Aslında Yeni Seat Leon MK4 hakkında konuşmak için şuan çok erken. Fakat bu araç Seat markasının diğer modellerinde olmayan önemli özelliklerle geleceği yönünde bilgiler var. Bunların başında dijital gösterge paneli özelliği geliyor. Şuan hiç bir Seat modelinde olmayan bu özellik, ilk kez 4. kasa leon modelinde sunulması planlanıyor. Ayrıca ses ve temassız olarak el hareketleri ile kontrol edilebilen multimedya ekranı da gelmesi beklenen özellikler arasında yer alıyor. Bu açıdan bakacak olursak birkaç yıl sonra İspanyol Golf’ü geliyor diyebiliriz

Tabi beklenti bu değil. 1.5 litrelik TSi ünitenin etkin olarak kullanılması da düşünülüyor. Öyle ki benzinli motorların 130 ile 200 PS arasında güç birimlerine sahip olacağı düşünülüyor. Bunun yanı sıra elektrikli Leon modeli içinde çalışmalarında yapıldığı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Tüm bunların yanı sıra yeni kasa leon mk4 ile malzeme kalitesini de artırmayı başarırlarsa Golf modelinin tahtı sallanmaya başlanabilir.

Genel hatlarıyla 2019 Seat Leon hakkında aktaracağım bilgiler bunlarla sınırlı. Bu arada yazıdaki görseller illüstrasyon çizimdir. Yani gerçeği yansıtmamaktadır. Yeni bilgiler oldukça paylaşmaya devam edeceğim. Gelişmelerden haberdar olmak için bizi facebook sayfamız üzerinden takip edebilirsiniz.

Etiketler:

2019 Yeni Kasa Seat Leon (MK4) İddialı Geliyor Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. Feramuz dedi ki:

    Elektrikli araçlar geliyor kim Alir artık benzinli arac

  2. skrotpriser dedi ki:

    çok güzel paylaşım olmuş teşekkürler

  3. Ferhat dedi ki:

    Gelse ne olacak ki devlet insanların alım gücünü nerdeyse sıfıra indirdi

Sayfa başına git