2019 Yeni Kasa Seat Leon Görüntülendi

Dördüncü nesil yeni kasa Seat Leon modelinin ayak sesleri duyulmaya başlandı. Casus kameralara ilk pozunu veren araç, kamuflajlı da olsa karşımıza çıktı. Henüz net bilgiler mevcut değil ama sizlere söylemem gereken birkaç bilgi var. Hadi detaylara geçelim.


2019 Yeni Kasa Seat Leon

Seat Leon’un güncel versiyonu 2012 yılında 5F kodu ile gelmişti. Aradan 6 yıl geçti ve yeni neslin yolu açıldı. MQB platformunda üretilecek olan yeni kasa Leon, güncel versiyona göre daha hafif kasaya sahip olacak. Tabi bunun içinde araçta daha hafif parçalar kullanılacak. Bu seferde akıllara trim sesi ile kullanıcısını kanser eden üçüncü nesil Leon geliyor. Tasarımı, donanımı bir kenara dursun bu sefer Leon takipçileri malzeme kalitesinde iyileşme bekliyor. Umarım daha kaliteli işçiliğin olduğu araç hazırlanır.

Yeni kasa Seat Leon‘un en çok merak edilen ögelerinden birisi de tabi ki tasarımı oluyor. Kamuflaj altında herhangi net bilgi söylemek mümkün değil. Fakat hatlara baktığımızda ön farlar Tarraco modelini anımsatıyor. Büyük bir ihtimal bu araçtan alıntı taşıyacaktır. Bu arada far demişken yeni Leon mevcut modelinden olduğu gibi Led aydınlatması ile yine şov yapacağını düşünüyoruz. Diğer alanlarda ise güncel versiyona göre daha minimal stop grubunun olmasını bekliyorum.

Yeni Kasa Seat Leon Ne Zaman Çıkacak?

Kaput altındaki ünitelerde ise 48 voltluk elektrikli üniteyle destekli 1.5 TSi turbo benzinli motor artık kaçınılmaz seçenekler arasında bulunuyor. Bunun yanı sıra 1.0 TSi benzinli motor ve güncel 1.6 TDi dizel motor seçenekleri de yer alacaktır.

Peki yeni kasa Leon ne zaman çıkacak?
Aracın yollara çıkış tarihi net değil. Fakat kendisini 2019 Cenevre otomobil fuarında görmeyi ümit ediyoruz. Yani 7 Mart 2019 tarihinde başlayacak etkinlik öncesi tanıtımı yapılabilir. Şimdilik paylaşacaklarım bu kadar. Gelişmeler için takipte kalınız…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git