Oto Kokpit

Sürücü Kursları Rehberi

2019 Yeni Kasa Renault Clio 5 Ne Zaman Çıkacağı Netleşti

03.02.2018
3.019
2019 Yeni Kasa Renault Clio 5 Ne Zaman Çıkacağı Netleşti
Adblue iptali - Arıza tespit cihazı - Ecuemulators

Altı yıldır üretimde olan dördüncü nesil Clio, artık yerini yeni kasa renault clio 5 modeline bırakmaya hazırlanıyor. Ülkemizde üretimi kesinleşen ve BJA kodu ile yollara çıkacak beşinci nesil Clio için önemli bilgiler edindim. Buyurun aracın detaylarına geçelim.

Yeni Kasa Renault Clio 5 Ne Zaman Çıkacak

Aracın detaylarına geçmeden Clio’nun tarihçesine kısaca göz atalım. Clio, b segmentindeki yerini 1990 yılında Renault 5 modelinden almıştı. 1998 yılında üretilen ikinci versiyonu ile ülkemizde yükselişe geçen ve ilgi gören araç, üçüncü nesliyle de varlığını devam ettirdi ama son zamanların en şık b segmenti yüzüne 2012 yılındaki versiyonuyla kavuştu ve 6 yıldır da bunu başarıyla sürdürüyor. Fakat makyajlı kasasıyla da bayilerdeki yerini korusa da yüzü eskidi. Artık değişim zamanı. Artık Clio 5 zamanı…

Yeni nesil Renault Clio, BJA koduyla markanın Bursa fabrikasında üretilecek. Dördüncü jenerasyon gibi özgün tasarım yapısıyla karşımıza çıkması beklenen araçta, motor seçeneği olarak 0.9 litre turbo benzinli ve 1.3 litrelik yeni nesil turbo benzini ünitenin görev yapması bekleniyor. Ayrıca ülkemizin olmazsa olmazı 1.2 litrelik klasikleşmiş atmosferik benzinli ünitenin de yeni kasa clio 5‘te sunulacağını düşünüyorum. Dizel cephede ise 1.5 dci motor göreve devam edecek. Şanzıman olarak yeni nesil 7 ileri EDC otomatik vitesinde kullanılacağını tahmin ediyorum. Ayrıca multimedya sistemi, sürüş destek asistanları, ileri güvenlik özellikleriyle sınıfında fark oluşturacağı düşünüyorum.

Yeni Kasa Renault Clio 5 Teknik Özellikleri ve Donanımları Açıklandı

Peki yeni kasa clio 5 ne zaman çıkacak?
Öncelikle aracın yakın zamanda ilk prototip yüzünü gösterecek. Fakat seri üretim modellerinin 2019 yılı içerisinde yollarda olması bekleniyor. Ülkemizde üretimi yapılması, araçla tanışmamız konusunda avantaj sağlayacak. Kim bilir casus fotoğrafları da Clio severler tarafından görüntülenip paylaşılır. Şimdilik aktaracaklarım bu kadar. Yeni bilgilerden haberdar olmak için bizi facebook sayfamız üzerinden takip edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Mustafa dedi ki:

    Merhaba. Renault her modelini. Gizlemiştir. Şimdi de clio 5. Modelini. Göstermiyor. Merak ediyoruz